Jágrovy čtyři branky dovedly Kladno do extraligy!

Po pátečních zápasech baráže o účast v příštím ročníku Tipsport extraligy je rozhodnuto. K Pardubicím, které si účast v naší nejvyšší hokejové soutěži vybojovaly s předstihem, doprovodí Kladno.

Nemalou zásluhu o postupu kladenských Rytířů má majitel klubu, 47letý Jaromír Jágr.  Delší dobu se připravoval, aby v nejdůležitějších fázích sezóny, v play off druhé nejvyšší hokejové soutěže v baráži, byl  v nejlepší formě.

Spolu s Tomášem Plekancem předávali energii  i mladším spoluhráčům a výsledek se nakonec podařil. Po pěti letech tedy opět fanoušci uvidí  Kladno v extralize.  Jágr exceloval zejména v závěru baráže, když v pátek na ledě Českých Budějovic vstřelil dokonce všechny góly Rytířů a postaral se o zasloužené vítězství 4:2. Dodejme ještě, že Jágr se stal nejlepším střelcem baráže a Plekanec nahrávačem!

Do extraligy sestupuje Růžičkův Chomutov. Krizi týmu je možno spojit   s neuspokojivou finanční situací klubu a také zdravotními potížemi hráčů se  salmonézou v průběhu baráže. Po páteční výhře  v Pardubicích, v němž domácí Dynamo hrálo v pozměněném složení s mnoha mladými hráči, zůstal Chomutov v uctivé vzdálenosti za  Pardubicemi a Kladnem. Jedenácti a osmi bodové ztráty na těmito týmy jen dokazují, že Piráty zastihla baráž ve špatné kondici.

Výsledky 10. kola baráže Tipsport extraligy

ČEZ Motor Č. Budějovice – Rytíři Kladno 2:4 (0:2, 2:2, 0:0)

Branky: 30. Doležal, 38. Beránek –  6., 9., 25. a 40. Jágr.  Vyloučení: 2:3, navíc Beránek (Motor) na 10 min., Využití: 1:1. Diváci: 6 421 (vyprodáno).

České Budějovice: Strmeň (41. Kváča) – Vydarený, M. Jandus, Prospal ml., Doktor, Kachyňa – Babka, M. Novák, Gilbert – Z. Doležal, Beránek, Dančišin – Doktor, Šimánek, Bradley – P. Novák, Čermák, R. Přikryl – Heřman. Trenéři: Prospal a Totter.

Kladno: Cikánek – Zelingr, J. Říha, Zajíc, Nash, P. Hořava, Lakos, Svedlund – Zikmund, Plekanec, Jágr – J. Strnad, Vampola, Redlich – Machač, Melka, Š. Bláha – T. Kaut, Hajný. Trenéři: Lidický, Čermák a Kregl.

Dynamo Pardubice – Piráti Chomutov 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Branky: 11. Koblasa, 15. Dlouhý, 43. Chrpa. Vyloučení 2:4, Bez využití.  Diváci: 8 176.

Pardubice: Klouček – Budík, J. Zdráhal, Mikuš, Hrádek, Mert, Nedbal – Machala, Poulíček, L. Horký – Dušek, Marosz, J. Kloz – Voženílek, Pochobradský, Matýs – M. Kratochvil, Machač. Trenéři: Lubina, Čáslava a Král.

Chomutov: Peters – L. Kovář, Flemming, Štich, Knot, Trefný, Blaha, Dietz – Tomica, Huml, J. Stránský – Koblasa, Klhůfek, T. Svoboda – A. Dlouhý, Šťovíček, Duda – Chrpa, Chlouba, Ouřada. Trenéři: Růžička st., Martínek a J. Šťastný.

Pořadí po 10 kolech:

1. Pardubice 24 bodů, 2.Kladno 21, 3. Chomutov 13, 4. Č. Budějovice 2.

Čtsa, ph., foto: www.hc-kladno.cz

Napsat komentář