Do elitní šestici se Boleslavští nevzdali!

Utkání 29. kola české FORTUNA:LIGY ročníku 2018-19 FK Dukla Praha – FK Mladá Boleslav se hraje v neděli 21. dubna 2019 od 17:00 hodin na pražské Julisce.

Mladá Boleslav s pražskou Duklou z patnácti vzájemných prvoligových duelů vyhrála osmkrát, prohrála třikrát a remizovala čtyřikrát při celkově aktivním skóre 21:14. Před půl rokem v pátek 9. listopadu 2018 Mladá Boleslav s Duklou Praha poprvé v historii vzájemných zápasů o prvoligové body sehrály bezgólovou remízu. 

Ze sedmi vzájemných prvoligových zápasů hraných na Julisce Mladá Boleslav vyhrála tři, poslední však před dvěma roky. Dvakrát vyhrála domácí Dukla a dvakrát se hrálo nerozhodně. Souhrnné skóre je vyrovnané 10:10.

V dosud sehraných osmadvaceti ligových mistrácích ročníku 2018-19 Mladá Boleslav nastřílela 47 gólů, o které se podělilo jedenáct boleslavských střelců a jeden soupeř vlastencem: 21 – Nikolay Komlichenko, 6 – Tomáš Přikryl, 4 – Ladislav Takács, Tomáš Ladra, 3 – Marek Matějovský, 2 – Petr Mareš, Muris Mešanovič, 1 – Adnan Džafič (v zimě se vrátil z hostování do Zlína), Lukáš Hůlka (v zimě přestoupil do Bohemians), Antonín Křapka, Tiemoko Konaté (v zimě ukončil smlouvu) a do vlastní branky karvinský Janeček.

Trenér Jozef Weber před Duklou

„Touhy po elitní šestici jsme se nevzdali, i když postup do ní nemáme nyní jen ve vlastních rukou. Na pražské Julisce chceme nahradit, i když jen částečně, bodové ztráty z posledních dvou utkání, remízy na Bohemce a domácí prohře s Libercem,“ prohlásil boleslavský trenér Jozef Weber

Absence pro utkání s Duklou

Záložník Marek Matějovský v dvouzápasovém trestu za osm žlutých karet

Záložník Ewerton Paixao da Silva zraněný z utkání na Bohemians – start nejistý
Obránce Marko Túlio zraněný z utkání s Libercem – start nejistý Čtsa,

Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav
Jiří Koros, manažer komunikace

Napsat komentář