Třinečtí Oceláři opět ve finále, tentokrát s Libercem!

Rozhodující sedmé utkání v Třinci Plzeň nezvládla, podlehla 1:5!

Většina semifinálových soubojů Generali play off byla velmi vyrovnaná a končila vítězstvím obou týmů rozdílem jediného gólu. Rozhodující sedmé utkání v třinecké Werk aréně však bylo výjimkou, podobně jako první střetnutí v  Plzni, kdy vyhrála Škoda 4:1. V pondělí byl výsledek ještě výraznější. Oceláři zvítězili 5:1.

V pondělí 8. dubna 2019 se v plzeňské Home Monitoring Aréně odehrál 4. zápas semifinále Generali Play off Tipsport Extraligy ledního hokeje mezi celky HC Škoda Plzeň a HC Oceláři Třinec. ROMAN TUROVSKÝ

Místo očekávaného dramatického duelu bylo vše jasné po první třetině. Tu vyhráli  Oceláři 3:0 a tento velký rozdíl určil další průběh.  Důležitý byl první gól ve 14. minutě, kdy  plzeňští Indiáni hráli přesilovku. Avšak špatně a proniknuvší  Dravecký překonal  brankáře Frodla. Domácí pak využili nervozity hostí a další dva góly v rozpětí pěti minut sehrály rozhodující roli.

Nejenže v týmu Škody se nedařilo útočníkům, ale svůj den neměl ani brankář Frodl, který v předchozích zápasech play off byl oporou. Oceláři sice prohráli druhou třetinu, kdy se snažili víc o udržení náskoku. Také ve třetí třetině drželi plzeňské hokejisty, co nejdál od Hrubcovy branky. Pokud něco prošlo byl vždy třinecký brankář na místě. A v závěru třetiny ještě domácí své vítězství korunovali dvěma brankami, poslední do opuštěné plzeňské branky.

Třinec tak bude hrát, stejně jako v minulé sezóně Tipsport extraligy, finále. Tentokrát bude jeho soupeřem Liberec, po  Kometě Brno nejúspěšnější tým posledních čtyř sezón.

Oceláři Třinec – Škoda Plzeň 5:1 (3:0, 0:1, 2:0)

Branky: 11. a 19. Dravecký, 14. Werek, 56. Růžička. 60.Galvinš –  38. Preisinger.  Vyloučení: 2:2, navíc Jan Kovář z Plzně na 10 minut. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 5 400 (vyprodáno).

Finále začíná ve čtvrtek v Liberci.

Bílí Tygři Liberec, nejúspěšnější tým základní části Tipsport extraligy, budou mít ve finále výhodu v prvních dvou utkáních, které se uskuteční ve čtvrtek a v pátek, vždy od 17:00 hod. Oba zápasy  vysílá ČT sport.

Následně se budou hrát v pondělí 22. a úterý 23. dubna dvě utkání v Třinci. Případná další střetnutí: 26. v Liberci, 28. v Třinci a  30. dubna v Liberci.