Blanensko zostudilo Olomouc, devět bodů si připsal kapitán Paděra

Hněvotín – Obě mužstva předpokládala vyrovnaný duel, ale co se dělo na hřišti, předčilo očekávání obou celků. Blanensko v Superlize malého fotbalu rozmetalo Olomouc na jejím hřišti v Hněvotíně 15:4. Devíti body se blýskl Ondřej Paděra.

Blanenský kapitán zaznamenal pět branek a čtyři asistence. „Když jsme se sedli do autobusu, spoluhráči mi hned hlásili, že jsem na stránkách Superligy jako střelec a bodující kola. Samozřejmě to vnímám, ale nesleduji dennodenně. Každý na hřišti máme jinou roli a ode mě se góly očekávají. Nechci říct, že jsem každý zápas pod tlakem, ale vím, že tým na mě spoléhá, abych je dával. Jsem rád, že to v sezoně splácím. Jsem od toho, abych míče uklízel, a těší mě, že to tam padá,“ pochvaloval si Paděra.

Jeho mužstvu zápas vyšel nadmíru a dominovalo, přestože oba výběry poskládaly silnou sestavu. Také David Krška si připsal čtyři branky a dvě asistence. „Zápas nám ohromně sedl. Když jsme viděli, v jaké sestavě byla Olomouc minulý týden v Jihlavě, věděli jsme, že se doma sejde v lepším složení. Popravdě když jsem se před zápasem podíval na soupisku a viděl, že Hanáci jsou v plné palbě, říkal jsem si, že to bude určitě těžký duel. Ale sedělo nám, že Olomouc chtěla hrát, počkali jsme zezadu a ztrestali ji z brejků. Dali jsme na začátku rychlý gól, což nám pomohlo, ze druhé šance na 2:0 a už jsme věděli, že zápas máme pod kontrolou.“ popsal mistr světa i Evropy v blanenském dresu.

Hanáci už po dvanácti minutách prohrávali o tři góly, v poločase o sedm. „Za stavu 0:3 bylo po zápase. Začali jsme pak trošku bláznit, útočili, ale dostali jsme další góly a jak prohráváte o pět, šest, je to potom těžké,“ posteskl si olomoucký útočník Lukáš Hrubý.

Přitom věřil, že silná sestava napraví předchozí debakl 2:14 v Jihlavě. „Blanensko ukázalo ohromnou kvalitu, někteří jeho hráči předvedli neskutečně věci, byli k nezastavení. Z naší strany k tomu není co říct. Viděl jsem, že jsme se konečně sešli v dobré sestavě, dobré náladě, jenže jsme padli zase tam, kde jsme byli po Jihlavě, kam jsme jeli v šesti lidech,“ mrzelo Hrubého.

Blanensko se po dvou jarních výhrách zase zařadilo o bod za vedoucí Brno. Třetí Praha na něj ztrácí čtrnáct bodů, byť má dva zápasy k dobru. „Nechci, aby to znělo jako fráze, ale před sezonou jsme říkali, že chceme hrát o bednu. Po podzimu jsme věděli, že to máme fantasticky rozjeté, takže se za nic neskrýváme a říkáme, že hrajeme o titul. Jsem rád, že jsme takhle chytli začátek jara a věřím, že v neděli dovezeme body z Mostu, porazíme doma Plzeň a rozdáme si to na férovku s Brnem. Určitě mu nenecháme titul zadarmo, máme obrovskou kvalitu. Jdeme do toho s pokorou, že se odrazíme od druhého místa, které už nám, doufám, neuteče. Pokud skončíme výš, bude to nad plán,“ pronesl Paděra.

To Olomouci po deseti zápasech patří poslední devátá příčka, má stejně bodů jako osmá Příbram. „Naše motivace je nějak důstojně soutěž dohrát, výsledky asi hovoří úplně za všechno. Teď se bude motivace hodně těžko hledat, zase se však může ukázat charakter týmu. Buď se semkneme a dokážeme s tím ještě něco udělat, dotáhnout se na Příbram, Plzeň a tyto týmy, nebo se definitivně všechno zhroutí, půjde jen o dohrání sezony a nachystání se na další,“ hlesl Hrubý.

Olomouc – Blanensko 4:15 (0:7)

Branky a nahrávky: 39. Buček (P. Kryl ml.), 45. Tögel, 46. P. Kryl ml. (Zbíral), 54. Buček – 3. Paděra (Voda), 7. Minx (D. Šmerda), 12. Sedlák (D. Šmerda), 19. Krška (Paděra), 27. Krška (Paděra), 29. Paděra (D. Šmerda), 30. Minx (Studený), 35. Krška (Paděra), 37. D. Šmerda (Sedlák), 38. Paděra (Sedlák), 47. Paděra (Studený), 50. Paděra (D. Šmerda), 56. Matoušek (Krška), 57. Minx (Krška), 60. Krška (Paděra). Rozhodčí: Pfeifer – Tomiga. Hráno bez karet. Diváci: 30.

Olomouc: Jaroslav Běhalík (Marek Kalina) – Lukáš Hrubý, Jan Tögel, Petr Krumpolc, Ondřej Buček, Pavel Kryl ml., David Lošťák, Petr Kobylík, Lukáš Kaďorek, Jan Hladík, Aleš Zbíral.

Blanensko: Jakub Klimeš (David Novotný) – Jakub Sedlák, Pavel Hloch, Filip Voda, Jan Minx, Ondřej Paděra, Dominik Šmerda, Petr Matoušek, Filip Studený, David Krška.

Jaroslav Kára tiskový mluvčí, Foto: Petr Nečas,

Napsat komentář