O pozici v elitní šestičlenné skupině chceme vyhrát!

Utkání 28. kola české FORTUNA:LIGY ročníku 2018-19 FK Mladá Boleslav – FC Slovan Liberec, se hraje až v pondělí 15. dubna 2019 od 18:00 hodin na mladoboleslavském Městském stadionu.

V devětadvaceti dosud sehraných vzájemných ligových střetnutích se z výhry radovali Boleslavští osmkrát a Liberečtí patnáctkrát. Nerozhodně skončilo šest zápasů a z nich pouze jeden zcela bez gólů. Celkové skóre 57:44 je výrazně příznivé pro Liberec s vysokým průměrem 3,48 gólu/utkání.

Boleslav doma Liberec ze čtrnácti střetnutí porazila jen pětkrát, remizovala s ním dvakrát a prohrála sedm utkání. Souhrnné skóre čtrnácti zápasů hraných na mladoboleslavském hřišti 27:26 v těsném boleslavském prospěchu.

V dosud sehraných sedmadvaceti ligových mistrácích ročníku 2018-19 Mladá Boleslav nastřílela 46 gólů, o které se podělilo jedenáct boleslavských střelců a jeden soupeř vlastencem: 21 – Nikolay Komlichenko, 5 – Tomáš Přikryl, 4 – Ladislav Takács, Tomáš Ladra, 3 – Marek Matějovský, 2 – Petr Mareš, Muris Mešanovič, 1 – Adnan Džafič (v zimě se vrátil z hostování do Zlína), Lukáš Hůlka (v zimě přestoupil do Bohemians), Antonín Křapka, Tiemoko Konaté (v zimě ukončil smlouvu) a do vlastní branky karvinský Janeček.

V ohrožení trestu z boleslavských fotbalistů jsou se třemi žlutými kartami Michal Hubínek a se sedmi žlutými kartami Marek Matějovský a Petr Mare., který se před dvěma týdny vrátil na hřiště po vyléčení zlomeniny zánártní kůstky.

Trenér Jozef Weber před Libercem

„S naším přímým konkurentem o pozici v elitní šestičlenné skupině chceme vyhrát,“ přeje si boleslavský trenér Jozef Weber

Absence pro utkání s Libercem

Kanonýr Nikolay Komlichenko v trestu za osm napomínání žlutými kartami

Útočník Muris Mešanovič v rekonvalescenci po svalovém zranění

Útočník Tomáš Ladra v rekonvalescenci po zranění
Záložník Ewerton Paixao da Silva zranění kotníku z utkání na Bohemian.

Čtsa, Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav
Jiří Koros, manažer komunikace

Napsat komentář