Gól Alonsa Slavii všechno pokazil!

Bojovní a bez respektu hrající slávisté si zasloužili remízu. Trenér Sarri a hráči Chelsea označili Slavii za nejtěžšího pohárového soupeře.

Vyprodaný stadión v pražském Edenu byl ve čtvrtek v pozdních večerních hodinách dějištěm velkého čtvrtfinálového fotbalového dramatu Evropské ligy, které nakonec skončil pro  Slavii smolně. V době, kdy vše nasvědčovalo, že zápas skončí bezbrankovou remízou, udeřila londýnská Chelsea. V 86. minutě získal na polovině hřiště míč hbitý Willian a jeho centr z pravé strany, dokázal Alonso hlavou poslat do sítě.

Prague, Czech Republic, Sinobo stadion, UEFA European League Quarterfinals Championship SK Slavia Praha – Chelsea FC

Přestože slávisté odešli ze hřiště poraženi, nemuseli mít svěšené hlavy. Odehráli výborné utkání, v němž se od začátku pustili do silného soupeře bez respektu. Nejen zkušený Deli, Ngadeu, Coufal, ale i mladíci Masopust, Král a překvapivě v základní sestavě Ševčík, odehráli většinu času prvního poločasu, na polovině londýnského klubu, ale chybělo to nejdůležitější přesné finální zakončení. Pouze přesná střela Ševčíka stála za řeč. Naopak Chelsea se mohla dostat do vedení, z  jediné velice nebezpečné akce, ale Willanova střela skončila na břevně.

Po změně stran se podstatně situace změnila. Hosté, v jejich základní sestavě  byl pouze Barkley Angličanem, přidali v útočné aktivitě a najednou bylo i před brankou Koláře dost rušno. Nohama slávistický brankář  vyrazil prudkou střelu Rüdigera. A že hosté budou usilovat o vítězství, naznačilo nasazení Hazarda do hry, který v 57. minutě vystřídal Rodrigueza. Italský trenér Sarri po utkání  přiznal,“Kdybychom vedli v prvním poločase 1:0, nechal bych Hazarda na lavičce, poněvadž si po sérii těžkých zápasů potřeboval odpočinout.“

Po třiceti minutách co byl Hazard na hřišti, několikrát ukázal své kvality, ale důrazní slávisté, někdy i za cenu faulu, ho do vážnější  gólové šance nepustili. Naopak v posledních 20 minutách,  kdy se hra přelévala z jedné strany na druhou, měla Slavia po sérií rohů velké šance.  V 69. minutě  tvrdou střelu z kopačky Traoré hostující gólman Arrizabalaga, který se ještě vyznamenal v 79. minutě, kdy vyrazil prudce centrovaný míč a zároveň zlikvidoval dorážku  Bořila.  Nakonec platilo stálé a pravdivé pořekadlo, nedáš – dostaneš. Čtyři minuty před koncem zápasu se mohli z vítězného gólu radovat hosté, kteří po utkání, včetně trenéra Sarriho uznali, že domácí Slavia byla pro ně ze všech pohárových soupeřů nejtěžším soupeřem.

K odvetě do Londýna odcestují slávisté s minusovým gólem, ale pokud budou hrát s takovým aktivním a bojovným úsilím, tak nemusí  být předem poraženi.

Foto CPA

„S výsledkem a výkonem mužstva jsem spokojen. Ve druhém poločase tým udělal vše pro  vítězství. Slavia byla velice silným protivníkem, hrála velmi kompaktně, agresivně, takže jsme museli po přestávce změnit taktiku. Tři střídání byla vynucená v průběhu druhého poločasu,“ řekl Maurizio Sarri, trenér Chelsea.

Foto CPA

Velká pochvala pro kluky, odpracovali to výborně,“ řekl po utkání trenér Jindřich Trpišovský.

„Zápas měl dvě roviny. Velice dobrý výkon v prvním poločase z naší strany, hráli jsme tak, jak jsme doufali a tak, jak jsme se připravovali. Ve druhém poločase jsme ztratili linii a výšku hry. Hodně času jsme byli bez míče, jenže jsme se nedokázali, tlačit na první rozehrávku. Chelsea se natlačila na naši polovinu a byla velice nepříjemná. Naši hráči do toho dali vše, což je logické v takovém zápase, dali do toho také herní kvalitu a obrovskou snahu a nasazení. Bohužel to pro nás skončilo nejhorším možným výsledkem, prohrou. Navíc jsme ani nedali gól. Rozporuplné pocity, je to pro všechny zklamání. Výsledek nám komplikuje postupové plány. Kdybychom vydrželi celý zápas tak, jak v prvním poločase, tak bychom se dočkali lepšího konečného výsledku,“ zhodnotil na tiskové konferenci trenér Trpišovský.

„Ve druhém poločase jsme měli dvě velké vyložené šance, ale ty jsme neproměnili, velké zápasy jsou o produktivitě, stejně jako všechny, jenže, tyto ještě víc. Když jdeme do přečíslení 2 na 1 a pak 3 na 2, tak musíme dát gól. Kvůli herní kvalitě soupeře, nebyla od nás taková kvalita na hranici velkého vápna, při centrech a nadějných situacích. Největší šance byla, kdy se Lukáš Masopust, uvolnil a šli jsme 3 na 1. Bohužel jsme nepřesnou přihrávkou trefili obránce. Dalo se to vyřešit úplně jinak. O další slibné příležitosti jsme se připravili. Chelsea nám ukázala kvalitu, kdy to dohrála až na volného hráče. Velká pochvala pro kluky, odpracovali to výborně, v některých fázích hlavně v prvním poločase jsme hráli výborně, ale převládá v nás zklamání, že jsme zápas nakonec prohráli,“ dodal Trpišovský.

Petr Ševčík, Ondřej Kolář po utkání:

SK Slavia Praha – Chelsea FC 0:1 (0:0)

Branka: 86. Alonso. Rozhodčí: Zwayer – Schiffner, Achmüller. ŽK: Coufal. Diváci: 17 484. V sektoru sever  za trest od UEFA, neobsazeno 2000 míst.

Slavia: Kolář – Coufal, Ngadeu, Deli, Bořil – Traoré, Král, Masopust (74.Hušbauer),  Ševčík, Stoch ( 64. Zmrhal), Olayinka ( 82. Van Buren). Trenér Trpišovský.

Chelsea: Arrizabalaga –  Azpilicueta,  Christensen, Rüdiger, Alonso – Barkley (75. Loftus-Cheek), Jorginho, Kovačič, (88. Kanté) – Pedro ( 58. Hazard), Giroud, Willian. Trenér Sarri.