Rychlejší, důraznější, efektivnější. Pardubice si vyšláply na Plzeň!

Pardubice – Vrátili jim porážku i s úroky. Hráči Pardubic v odvetě s Plzeňany jasně vládli a duel jedenáctého kola Superligy malého fotbalu vyhráli 6:1.

Podzimní souboj přitom patřil po vítězství 2:1 plzeňskému nováčkovi. „Nastoupili jsme v dobrém počtu, bylo nás dost, celé dvě pětky. Trenér Kaluža nastavil taktiku, že budeme od první minuty presovat, což se nám dařilo celý zápas a kluci z Plzně si s tím nevěděli rady. Byli jsme lepší ve všem, fyzicky, důrazem, proměňováním šancí,“ těšilo pardubického útočníka Lukáše Merkla.

Plzeňský kapitán Tomáš Štverák s ním souhlasil. „Pardubice zaslouženě vyhrály, skóre mohlo být i vyšší. Přijeli jsme s trochu defenzivní taktikou, snažili jsme se hrát na brejky, ale první poločas jsme se dopředu skoro vůbec nedostali. Z našich chyb, protiútoků a rychle rozehraných standardek pramenily tři góly do poločasu, celkově byly Pardubice lepší,“ uznal Štverák.

Ve 22. minutě vedl domácí výběr o tři branky, trefili se Dominik Fejl, Lukáš Mach a jeho jmenovec  Merkl. „Domácí se snažili rychle rozehrávat, měli nacvičené věci, ve druhé půli dali ze standardních situací ještě dva góly. Bylo vidět, že jsou sehranější, hrají spolu dlouho. Nejeli jsme navíc v tak silné sestavě, jak jsme čekali, pár kluků se bohužel omluvilo kvůli zranění z velkého fotbalu o víkendu. Šlo znát, že pardubických hráčů nastoupilo hodně,“ popsal Štverák.

Ten sice sedm minut před koncem snížil, jenže v závěru se prosadil opět Fejl a hattrick dokonal Merkl. „Jeden gól jsem dal ze standardky po nacvičené spolupráci s Jardou Kubátem, se kterým hraji futsal v Mýtě. Další branky jsem vstřelil po pěkných akcích, na první mi nahrál Jirka Beran a uklízel jsem míč podél gólmana. Při třetím gólu zkoušeli hosté power play, náš gólman Bartys (Daniel Bartaloš – pozn. red.) zareagoval dobře, vykopl míč přes celé hřiště, já jsem vystartoval a trefil se potřetí. Akce jsme rozehrávali rychle, byli jsme dost efektivní a proměňovali jsme šance,“ jmenoval důvody úspěchu střelec večera.

Pardubice po výhře poskočily na šestou pozici právě před Západočechy. „Naše očekávání jsou vyšší. Je otázka, jak se budeme scházet. Pokud nastoupíme v této sestavě, jsme konkurenceschopní každému týmu v lize,“ pronesl Merkl, kterého mrzelo zranění hostujícího Jakuba Kocoura. „To byla kaňka zápasu. Za celý tým mu přejeme brzké uzdravení,“ vzkázal.

Plzeň na podzim jako nováček zaznamenala tři výhry. Na jaře hodlá hlavně stabilizovat kádr. „Chceme se scházet na trénincích a líp se připravit na zápasy, dát malému fotbalu víc času a sehrát se, abychom trochu ustálili sestavu, protože se hodně mění podle aktuální situace,“ doplnil Štverák.

Pardubice – Plzeň 6:1 (3:0)

Branky a nahrávky: 12. Fejl (Beran), 15. Mach (Müller), 22. Merkl (Beran), 55. Merkl (Bartaloš), 60+2. Fejl (Kubát), 60+3. Merkl (Kubát) – 53. Štverák. Rozhodčí: Kubečka – Oulický. ŽK: Fejl, Kubát, Jech – Kasýk. Diváci: 28.

Pardubice: Daniel Bartaloš (Vlastimil Mičjan) – Jiří Beran, Zdeněk Dušek, Dominik Fejl, Marek Jech, Lukáš Mach, Jan Rosůlek, Marek Řehák, Patrik Müller, Jaroslav Kubát, Lukáš Merkl.

Plzeň: Milan Vančát – David Fiala, Tomáš Štverák, Jakub Kocour, Miroslav Nemček, Jiří Loukota, Josef Vitouš, Jan Rous, Zdeněk Kasýk, Stanislav Kocour.

Jaroslav Kára. tiskový mluvčí,

Napsat komentář