Neporazitelnost udrželi bezgólovou plichtou!

První poločas 27. kola patřil Boleslavi, která byla jistější v kombinaci a blíže ke vstřelení gólu, ovšem po hodině hry se Bohemians vypnuli k nátlakové hře, kterou se dostávali do slibných střeleckých pozic, ale boleslavského brankáře Šedu neprostřelili a tak utkání skončilo bezgólovou plichtou a Boleslav zůstala nadále letos neporaženým účastníkem FORTUNA:LIGY.

Oba týmy se musely vyrovnat s četnými hráčskými absencemi. Mnohem více starostí měli Boleslavští, kteří postrádali zraněné útočníky Mešanoviče a Ladru, další útočník Komlichenko byl v trestu za osm žlutých napomenutí, podobně defenzivní hráči Hájek a Takács si odpykávali trest za čtyři žluté karty. Bohemians neměli zdravou čtveřici F. Hašek, Šmíd, Juliš, Švec.
Utkání začali aktivněji Boleslavští. Už ve 4. minutě Matějovský rozehrával první roh a celá úvodní pětiminutovka se odehrála na polovině Bohemians. Teprve v 6. minutě Bohemians vážněji zaútočili, ale Dostálův centr Šeda snadno stáhnul, podobně si poradil o tři minuty později s Puškáčovou hlavičkou. Potom Jugas nepřesnou rozehrávkou pozval Bohemians do boleslavské šestnáctky, soupeř naštěstí akci přesně nezakončil. Kolem 28. minuty Boleslavští nevyužili dva slepené rohové kopy. Na druhé straně opakované vršovické ataky uťali ráznými odkopy nejprve Klíma a potom Tataev.
Ve 33. minutě se Bucha prokličkoval do vršovického vápna, jeho tvrdé zakončení Fryšták vyrazil k Tataevovi, který z deseti metrů překopl branku. Druhou velkou příležitost měla Boleslav o deset minut později, kdy po Tataevově přihrávce Matějovský uvolnil Přikryla a ten ve vápně tísněn obráncem nastřelil z branky vyběhnuvšího Fryštáka. V závěrečné minutě poločasu Klíma nestačil rychlostně na protihráče, po jehož centru se dobré pozici před boleslavskou brankou ocitl Puškáč, ale Fulnek mu stihnul střelecký pokus zablokovat.

Druhý poločas zpočátku vypadal, že v něm bude Boleslav pokračovat v herní převaze, kterou snad i vyjádří gólově. Blízko k tomu měla v 53. minutě, když Přikryl u koncové lajny obehrál soupeře, vnikl do vršovického vápna, kde se míč odrazil k Matějovskému a ten placírkou z patnácti metrů minul Fryštákovu branku. O dvě minuty později po Matějovského kolmici Přikryl povedeně obstřelil bránícího hráče, ale branku netrefil.
Po uplynutí hodiny hry se vršovičtí klokani rozběhali a rozvášnili. Ve třiceti minutách si vytvořili mnohonásobně více střeleckých příležitostí, než v předchozích šedesáti. Ale boleslavského gólmana Šedu nepřekonali ani jednou. V 62. minutě Šeda vytlačil Dostálův centr nad břevno a Bohemians tak získali svůj první roh v tomto zápase. Za necelých deset minut bilanci rohových kopů srovnali na 5:5. V 65. minutě Šeda reflexivně zmařil tvrdou střelu Levina, o minutu později vyrazil Vaníčkovu ránu od pravé tyče. Kolem 72. minuty Boleslavští kopali dva rohy, ale soupeřova brankáře Fryštáka vážněji neohrozili. V 79. minutě Bohemians promarnili trestňák z boku vápna a následně i dva rohy. V 87. minutě po osmém vršovickém rohu Vodháněl z necelých dvaceti metrů přestřelil boleslavskou branku. V nastavených třech minutách se Bohemians natlačili před Šedu, kterého někdo z protivníků nastřelil z pár metrů ranou z nepřehledného chumlu hráčů na malém vápně.

Bohemians Praha 1905 – FK Mladá Boleslav 0:0

Rozhodčí: Lerch – Pospíšil, Vitner. ŽK: ŽPokorný, Vaníček – Matějovský, Tataev, Túlio. Diváků: 4 401.

Bohemians Praha 1905: Fryšták – Hůlka, Krch, Pokorný – Dostál, Levin, Jindřišek (59. Vacek), Bartek – Reiter (85. Vodháněl), Puškáč (76. Yusuf), Vaníček. Trenér: Hašek.

FK Mladá Boleslav: Šeda – Fulnek, Jugas, Klíma, Túlio – Hubínek, Tataev – Bucha (59. Mašek), Matějovský (85. Mareš), Wiesner (68. Ewerton) – Přikryl. Trenér: Weber.

Fotbal bez gólů se nelíbí

Jozef Weber je sice trenérem mužstva, které jediné v letošních šesti mistrovských zápasech tuzemské elitní ligy nepoznalo hořkost porážky, přesto po remíze ve vršovickém Ďolíčku spokojeností nezářil.

Trenér vršovických Bohemians Martin Hašek nerozhodný zápas zhodnotil slovy: „Nejsme zvyklí na režim tří zápasů v týdnů. Bylo to na nás jednoznačně vidět, náš pohyb nebyl zdaleka tak dobrý, jako v poháru proti Olomouci, naše hra neměla šťávu, na jakou jsme zvyklí, i kdy jsme se snažili. V prvním poločas byl soupeř lepší. Bylo dobře, že jsme uhráli nulu a mohli si o přestávce něco říct, byl jsem přesvědčený, že se nám bude v druhé půli běhat líp. To se také, po chladném vstupu do druhého poločasu, stalo, pomohla nám střídání, především příchod Vacka. Ve druhém poločase jsme byli jednoznačně lepším týmem, šli jsme za gólem, ale nedali ho. Z našeho výkonu mám dobrý dojem a vstřelení gólu bylo jediné, co chybělo. Bohužel zase jsme doma ztratili…“

„Fotbal bez gólů se lidem nelíbí a já sám mám z tohoto zápasu také špatný pocit,“ řekl po plichtě Bohemians – Boleslav 0:0 trenér Jozef Weber. „I když jsme měli lepší první poločas, tak dvě velké šance Přikryla a Matějovského za zápas byly málo k tomu, abychom utkání dotáhli do vítězného konce. Ve druhé půli jsme začali dobře, ale soupeř zdařile vystřídal, především Vackem hodně oživil svoji hru a my měli štěstí, že jsme utkání remizovali,“ dodal Jozef Weber, který přiznal, že je zklamaný, i když konečnou remízu považuje za spravedlivou. „Komlichenko nám samozřejmě chyběl. Hlavně v první půli jsem na Komlichenka, Mešanoviče i Ladru vzpomínal, byli bychom s nimi v ofenzivě silnější a herní převahu možná gólově využili,“ poznamenal trenér Jozef Weber a jeho slova potvrdil i jeden z boleslavských hráčů Tomáš Přikryl: „Komlichenko nám pochopitelně chyběl, hodně šancí promění a když ne, tak s jeho pověstí si jej obránci hledí a naváže na sebe hráče, což je pro nás ostatní dobře.“ Tomáš Přikryl pochválil brankáře Jana Šedu, který mladoboleslavský tým několikrát podržel při šancích Bohemians. „Po průběhu utkání a šancích na obou stranách musíme bod za remízu na Bohemce brát,“ mínil Tomáš Přikryl.

Čtsa audio, Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav
Jiří Koros, manažer komunikace

Napsat komentář