V semifinále MOL CUPU derby pražských „S“!

V semifinále MOL Cupu 2018/2019 se střetne v pražském derby v Edenu domácí Slavie se Spartou. V druhé semifinálové dvojici přivítá Baník Ostrava doma Bohemians Praha 1905. Rozhodl páteční los na FAČR.

Slavia vede FORTUNA: LIGU a se Spartou ji čekají tři vzájemné souboje v krátké době, příští neděli se oba rivalové utkají v 28. ligovém kole a následně se střetnou v domácím poháru a nové nadstavbové části nejvyšší fotbalové soutěže.

Sparta ztrácí v lize na Slavii ze třetího místa 15 bodů, takže je výhra v poháru poslední reálnou možností na zisk trofeje v letošní sezoně. Letenští si tak zahrají semifinále MOL Cupu poprvé od roku 2016, z prvenství se naposledy radovali před pěti lety.

„Přání bylo hlavně hrát doma, což se nám opět nesplnilo. Zápas v Edenu je ten nejtěžší, který může kterýkoliv tým potkat. Ale pojedeme na Slavii s cílem postoupit. Jako sparťan nechcete třikrát za sebou jet do Edenu, ale musíme se s tím vyrovnat a zápasy zvládnout,“ řekl člen představenstva Sparty Adam Kotalík. „Pohár je pro nás soutěž, ve které jsme k trofeji nejblíže. Dva zápasy od trofeje, tomu dáme určitě prioritu,“ dodal.

Ostrava se představí v poháru po 13 letech, naopak Bohemians 1905 vůbec poprvé v samostatné historii. Oba vzájemné ligové zápasy v současné sezoně vyhrál zaslouženě pátý Baník, když v srpnu zvítězil nad třináctými „Klokany“ ve vršovickém Ďolíčku 1:0 a ve Vítkovicích 2:0.

„Předchozí roky jsme hodně hráli venku, jsme rádi, že hrajeme opět doma. Papírově je Bohemka nejschůdnější, přesto jsme hráli s nimi dvě vyrovnaná utkání. Víme, že je ve hře postup do 3. předkola Evropské ligy. To je velká motivace pro hráče, vedení a lidi v Ostravě, uvedl sportovní ředitel Baníku Marek Jankulovski.

„Postup do semifinále je pro nás velký úspěch, ale doufám, že půjdeme ještě dál. Bude to těžké, přesto se o postupu do finále popereme,“ řekl ředitel Bohemians Darek Jakubowicz

Vedoucí tým ligy Slavia postoupil do semifinále po zasloužené výhře 5:0 nad Karvinou. Sparta se naopak v dramatickém zápase v Teplicích na postupu do semifinále dost snažila a v závěru vyrovnala na 2:2, zásluhou Václava Drchala. Nakonec Pražané vyhráli v nastaveném pěti minutovém čase, v penaltovém rozstřelu, zasloužený postup zařídil Kanga.  

V prodloužení na postup hrál rovněž ostravský Baník, který nakonec dokázal vybojovat výhru 2:1 s Libercem, díky gólům Baroše a Šašinky. Úspěšným semifinalistou se stala rovněž pražská Bohemka, která v domácím zápase vyhrála nad Olomoucí 1:0, trefou Antonína Vaníčka.

Semifinálové zápasy se odehrají 24. dubna, finále MOL Cupu 22. května.

Los semifinále MOL Cupu:

SK Slavia Praha – AC Sparta Praha

FC Baník Ostrava – Bohemians Praha 1905.

Čtsa, audio. foto: Steinbergerová, zdroj: www.fotbal.cz  

Napsat komentář