Příbram porazila Opavu 3:1

Fotbalisté Příbrami zvítězili v páteční předehrávce 27. kola FORTUNA: LIGY zaslouženě nad Opavou 3:1. A pod vedením nového trenéra Romana Nádvorníka po třech předcházejících porážkách opět bodovali.

Domácí se dostali do vedení před koncem prvního poločasu zásluhou Ruslana Mingazova. Hned v úvodu po změně stran v 53. minutě pojistil vedení Antonín Fantiš. Hosté snížili vlastním gólem Oliviera Kingueho, ale po dvou minutách se trefil do vlastní sítěopavský Matěj Helebrand. Příbram dokázala po třech porážkách za sebou opět vyhrát, z 13. místa ligové tabulky ztrácí jeden bod na 11. Opavu před závěrem prvoligové soutěže.

Domácí začali velice důležité utkání aktivněji a důrazně, nejprve střela Matouška z velkého vápna po přihrávce Rezka proletěla mimo branku. Následnou střelu Fantiše o skórování v 19. minutě, hostující obrana zlikvidovala. V následujících minutách postrádaly střelecké pokusy ze strany domácího celku finální zakončení, nepřesnou přihrávkou a ztrátou míče.

Opavští se nezaměřili na defenzivu, přesto prohrávali osobní souboje o míč, v rozhodující situaci, kdy si vypracovali několik šancí, které nedokázali gólově zúročit, nebo skončili zbytečným ofsajdem.

Příbram se dostala po neustálém tlaku před přestávkou do vedení z přímého kopu, když si na centrovaný míč z levé strany naskočil hlavou Mingazov, který nedal hostujícímu gólmanu žádnou šanci a skóroval 1:0.

Po přestávce se obraz hry nezměnil, domácí z aktivity neslevili, ale dál se snažili navýšit vedení. Jenže v 52. minutě hlavní rozhodčí po hezké kombinační akci, kvůli ofsajdu neuznal Mingazovovi druhý gól, ale hned po další perfektní akci našel turkmenský záložník před hostující brankou nabíhajícího Fantiše, jehož dorážka skončila v síti 2:0.

Následně se změnilo během dvou minut skóre. Nejprve v 57. minutě tečoval míč z rohového kopu do vlastní sítě Kingue, v 59. minutě si domácí připsali po obléhání hostující branky opět dvoubrankové vedení, kdy opavský Helebrant, nikým neatakován, srazil míč po střele do vlastní sítě 3:1.

V závěru zápasu se ještě hosté snažili o zkorigování nepříjemného výsledku, ale příbramští si zaslouženou výhru uhlídali. Přesto mohli navýšit skóre, ale Fantišův gól nebyl uznán kvůli ofsajdu, na druhé straně tvrdou a přesnou střelu Helebranda k tyči, vyrazil domácí brankář Kočí na rohový kop.

1. FK Příbram – SFC Opava 3:1 (1:0)

Branky: 42. Mingazov, 53. Fantiš, 57. vlastní Kingue. – 59. vlastní Helebrand. Rozhodčí: Královec – I. Nádvorník – Hájek. ŽK: Kingue – Jurečka, Zapalač. Diváci: 2 132.

Příbram: Kočí – Nový, Chaluš, Tregler, Jablonský – Mingazov (64. Antwi), Květ (84. Soldát), Kingue, Rezek – Matoušek – Fantiš (89. Voltr). Trenér: R. Nádvorník.

Opava: Fendrich – Schaffartzik, Simerský, Svozil, Helebrand (80. Manzia) – Zavadil, Jursa – Jurečka, Janetzký (67. Stáňa), Zapalač – Juřena (60. Opoku). Trenér: Kopecký.