Boleslav čeká náročná fotbalová bitva!

Utkání 27. kola české FORTUNA:LIGY ročníku 2018-19 Bohemians Praha 1905 – FK Mladá Boleslav se hraje v neděli 7. dubna 2019 od 15,30 hodin ve vršovickém Ďolíčku.

Mladá Boleslav s vršovickými Bohemians v dosavadních devatenácti utkáních o prvoligové body devětkrát vyhrála, pětkrát remizovala a pětkrát prohrála při příznivém souhrnném skóre 28:19, což činí průměr 2,47 gólu/utkání.

Boleslav má venku s Bohemians vyrovnanou bilanci. Z devíti dosavadních střetnutí tři vyhrála, ve třech remizovala a tři prohrála při souhrnném skóre 13:12 v boleslavský prospěch.

Nejčastějším výsledkem byla remíza 1:1. Skončilo tak pět duelů z devatenácti vzájemných utkání, dvakrát v Mladé Boleslavi a třikrát na hřišti Bohemians.

V dosud sehraných pětadvaceti ligových mistrácích ročníku 2018-19 Mladá Boleslav nastřílela 46 gólů, o které se podělilo jedenáct boleslavských střelců a jeden soupeř vlastencem: 21 – Nikolay Komlichenko, 5 – Tomáš Přikryl, 4 – Ladislav Takács, Tomáš Ladra, 3 – Marek Matějovský, 2 – Petr Mareš, Muris Mešanovič, 1 – Adnan Džafič (v zimě se vrátil z hostování do Zlína), Lukáš Hůlka (v zimě přestoupil do Bohemians), Antonín Křapka, Tiemoko Konaté (v zimě ukončil smlouvu) a do vlastní branky karvinský Janeček.

V ohrožení trestu z boleslavských fotbalistů jsou se třemi žlutými kartami Michal Hubínek a se sedmi žlutými kartami Petr Mareš, který se před týdnem vrátil na hřiště po vyléčení zlomeniny zánártní kůstky.

Trenér Jozef Weber před Bohemians

„Čeká nás nesmírně náročná bitva o každý metr hřiště a uspějeme jen tehdy, když navážeme na výkon z druhého poločasu vítězného střetnutí se Spartou,“ prohlásil boleslavský trenér Jozef Weber

Absence pro utkání s Bohemians

Útočník Muris Mešanovič svalové zranění start nejistý

Stoper Tomáš Hájek v trestu za čtyři žluté karty

Defenzivní hráč Ladislav Takács v trestu za čtyři žluté karty

Kanonýr Nikolay Komlichenko v trestu za osm žlutých karet

Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav
Jiří Koros, manažer komunikace

Napsat komentář