Komuniké z jednání Disciplinární komise ze dne 4. 4. 2019

Disciplinární komise projednala tyto případy:

1. Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání hráčům za 4xŽK:

FORTUNA:LIGA

Tomáš Smola (Slezský FC Opava),

Libor Kozák (FC Slovan Liberec),

Tomáš Hájek (FK Mladá Boleslav),

Ladislav Takács (FK Mladá Boleslav),

Tomáš Zahradníček (SK Sigma Olomouc),

Ján Krivák (MFK Karviná),

Jan Shejbal (FK Teplice),

Robert Hrubý (FC Baník Ostrava),

Ondřej Šašinka (FC Baník Ostrava).

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Matěj Biolek (1. SK Prostějov),

Marek Krátký (FK Ústí nad Labem).

2. Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 2 soutěžní utkání hráči za 8xŽK:

FORTUNA:LIGA

Nikolay Komlichenko (FK Mladá Boleslav).

3. Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání hráčům:

FORTUNA:LIGA

Ivan Ostojic (FK Dukla Praha) – ČK po 2xŽK,

Jan Žídek (Slezský FC Opava) – ČK po 2xŽK.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Tomáš Janíček (1. SK Prostějov) – ČK.

4. Disciplinární komise potrestala vedoucího družstva FK Dukla Praha p. Petra Malého za nesportovní chování (pohoršující, urážlivé nebo ponižující chování vůči delegovaným osobám) v utkání proti Slezský FC Opava peněžitou pokutou ve výši 10 tisíc korun.

5. Disciplinární komise potrestala hráče družstva FK Dukla Praha Branislava Miloševiče za nesportovní chování (nafilmování pádu v pokutovém území, které vedlo k nesprávnému nařízení pokutového kopu, který měl vliv na průběh utkání) v utkání proti MFK Karviná zastavením závodní činnosti na 1 soutěžní utkání a peněžitou pokutou ve výši 20 tisíc korun.

Komentář předsedy DK Richarda Bačka: „Po shlédnutí všech dostupných video záběrů jsme dospěli ke stejnému stanovisku jako delegát utkání, komise rozhodčích FAČR a Sportovní rada LFA, a totiž, že došlo ke zveličení pádu, které vedlo k nesprávnému rozhodnutí rozhodčího o nařízení pokutového kopu. Hráč bude mít zastavenou činnost, až naše rozhodnutí nabude právní moci.“

6. Disciplinární komise potrestala klub FK Teplice za porušení povinností pořádajícího klubu (pronesení a použití pyrotechniky a vhazování předmětů na hrací plochu) v utkání proti FC Viktoria Plzeň peněžitou pokutou ve výši 15 tisíc korun.

7. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem SK Slavia Praha za porušení povinností pořádajícího klubu (nevhodné a urážlivé pokřiky fanoušků) v utkání MOL Cupu proti MFK Karviná.

Komentář předsedy DK Richarda Bačka: „Kolektivní pokřiky fanoušků Slavie proti trenérovi Karviné byly rozhodně za hranicí toho, co je akceptovatelné, a to zejména pokřiky o smrti a zabíjení. Bohužel musíme konstatovat, že v případě Tribuny sever se nejedná o první prohřešek, koneckonců již na podzim byla tato tribuna podmíněně uzavřena. Současně jsme zahájili předběžné šetření ve věci nevhodných pokřiků diváka na hráče Slovanu Liberec a požádali jsme SK Slavia Praha o informaci, zda dotyčného diváka identifikovala a jaká učinila opatření, aby se situace neopakovala. Současně Disciplinární komise požádala o vyjádření k situaci hráče FC Slovan Liberec Filipa Nguyena.“

8. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem SK Sigma Olomouc za nesportovní chování fanoušků (použití pyrotechniky) v utkání proti FC FASTAV Zlín.

9. Příští zasedání DK LFA se uskuteční 11. 4. 2019 od 14 hodin v Praze v sídle STES.

Štěpán Hanuš, Ředitel komunikace a PR

LIGOVÁ FOTBALOVÁ ASOCIACE

Napsat komentář