Liberec remizoval na Slavii a získal bod!

Fotbalisté pražské Slavie ve 26. kole FORTUNA:LIGY remizovali v Edenu s Libercem 1:1. Slavisté se dostali do vedení v 69. minutě, gólem Jana Bořila a o čtyři minuty později vyrovnal, Radim Breite. Červenobílí v prvoligové soutěži nezvítězili poprvé po čtyřech zápasech.

Přesto mají, dál na prvním místě v ligové tabulce desetibodový náskok před Viktorií Plzeň, která se střetne v neděli doma s Bohemians 1905. Liberec si připsal bod a podruhé za sebou opět bodoval, na šestou Mladou Boleslav ztrácí dva body, takže má ještě naději se posunout do elitní skupiny.

30.3.2019 SK Slavia Praha – FC Slovan Liberec 1:1 photo CPA

Trenér Trpišovský provedl v základní sestavě jedinou změnu, na lavičce nechal od začátku záložníka Krále, naopak hostující trenér Zsolt Hornyák postavil na pravý kraj obrany osmnáctiletého Fukalu, který v lize zatím odehrál jen několik minut.

První zahrozili v páté minutě domácí, ale Zmrhalova střela zblízka skončila na boční síti. Následně si vypracoval Liberec v sedmé minutě gólovou šanci, kdy si naběhl na míč po centru do vápna Potočný a jeho střela trefila pravou tyč. V zápětí se snažil z dvaceti metrů skórovat, ale slávistický gólman střelu hezkým zákrokem zlikvidoval.

V desáté minutě měli blízko k vedení domácí, ale Traorého hlavička skončila nad brankou. Ve 23. minutě se vyznamenal hostující brankář Nguyen, když vyrazil z hranice velkého vápna tvrdou střelu Stocha. V závěru prvního poločasu se snažil po centru Škoda skórovat, ale jeho lobovaný míč přes vyběhnuvšího libereckého brankáře, skončil vedle branky.

Do druhého poločasu poslal slávistický kouč Trpišovský do hry Hušbauera, který se snažil hned po pěti minutách z rohového kopu střelou k tyči o vedení, jenže neúspěšně.

V 69. minutě se mohli již radovat sešívaní po neustálém tlaku z vedení, když  Hušbauer nacentroval, z levé strany vápna míč na nabíhajícího Bořila, který se z voleje trefil pod břevno 1:0.

Liberec po inkasovaném gólu přidal neaktivitě, po několika minutách si na míč z rohového kopu naběhl, na zadní tyč Breite a bez problémů hlavou vyrovnal 1:1. Asistent sice signalizoval ofsajd, jenže hlavní sudí po poradě s videorozhodčím jeho verdikt opravil a gól nakonec uznal.

Slavia se snažili v závěru zápasu získat zpět vedení, soupeře zatlačila před branku a zároveň si vypracoval tři gólové šance, nejprve se Van Burenov netrefil z výhodné pozice do míče, následně v 85. minutě vytáhl brankář Nguyen tvrdou střelu Hušbauera z velkého vápna. A v závěru nastavení vyrazil hostující gólman do hřiště, Stochův přímý kop.

Liberečtí, přestože byli pod herním tlakem, tak zaslouženou remízu uhlídali, naopak Slavia ztratila dva body.

„Náš výkon po reprezentační přestávce nebyl ideální, přesto jsme si vypracovali několik šancí. Zejména špatná produktivita nás stála dva body. Jsme hodně zklamaní, že jsme doma nevyhráli, protože návštěva byla opět skvělá. Bohužel jsme z libereckého gólmana udělali nejlepšího brankáře kola. Během sezony jsme, zvládli i složitější zápasy,“ řekl na tiskové konferenci slávistický trenér Jindřich Trpišovský, který působil do poloviny minulé sezony v Liberci.

„Těší mě výsledek, zejména, že jsme se dost silné Slavii dokázali vyrovnat bojovností. Slavia měla sice optickou převahu, přesto jsme je nepouštěli do žádných vyložených šancí. Například o střelách z 30 metrů, to vůbec nepovažuji za nějaký herní tlak,“ uvedl Hornyák trenér Liberce.

SK Slavia Praha – FC Slovan Liberec 1:1 (0:0)

Branky: 69. Bořil – 73. Breite. Rozhodčí: Machálek – Kotík, Batík. ŽK: Zmrhal – Kozák, Malinský, Karafiát. Diváci: 16 217.

Slavia: Kolář – Coufal, Kúdela, Deli, Bořil – Souček, Traoré (79. Olayinka) – Masopust (46. Hušbauer), Stoch, Zmrhal (66. Van Buren) – Škoda. Trenér: Trpišovský.

Liberec: Nguyen – Fukala, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Breite (90. Vukliševič), Oscar – Malinský (76. Koscelník), Potočný, Pešek (59. Oršula) – Kozák. Trenér: Hornyák.