Oplatíme Vítkovicím podzimní domácí ztrátu?

Čtyřiadvacátý srpen loňského roku nabídl ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE překvapení. Dosud takřka suverénní FC Vysočina až v posledních minutách utkání proti Vítkovicím dokázal stáhnout dvoubrankové manko a vybojovat alespoň bod. Tento pátek 29. května od 17:00 hodin bude Ostrava hostit odvetu a jihlavský tým by odtud rozhodně nechtěl odjíždět s prázdnou.

Vítkovice na podzim Vysočinu zaskočily poctivou defenzívou a rychlými brejky a nebyly v Jihlavě daleko od vítězství. Tradiční klub, který ve II. lize v posledních sezónách vždy bojoval o záchranu, vůbec prožívá povedenou sezónu. Po 19ti odehraných kolech dosáhl na vícero cenných výsledků a vyhřívá se na poklidné 8. příčce tabulky se ziskem 26 bodů. Pozoruhodnou bilanci má na svém stadiónu, kde z devíti duelů prohrál pouze jednou a vybojoval celkem 22 bodů! To vše při pozitivním skóre 13:8, která výrazným způsobem narušuje právě jediná porážka – šokujících listopadových 0:6 proti Znojmu!

V dobré formě a s pevnou defenzívou Vítkovice vykročily i do jara. Ve třech zápasech dosud neinkasovaly branku a při celkovém skóre 1:0 získaly pět cenných bodů. Doma porazily Táborsko a remizovaly s Hradcem, bez branek skončil duel ve Varnsdorfu.

Kde vidí sílu nadcházejícího soupeře trenér Radim Kučera, jenž se vrací do známého prostředí, neboť zde v ročníku 2017/18 koučoval ostravský Baník? „Vítkovice disponují kvalitní defenzivní činností, když velice dobře pracují v obranném bloku. Nesporný důkaz nabídla úvodní tři jarní kola, v nichž ostravský celek ani jednou neinkasoval. Navíc při vítkovických stálo štěstí, když jejich jarní soupeři dvakrát neproměnili penaltu. V pátek nás čeká hodně těžký soupeř, který ve svém středu disponuje individualitami, jež na sebe dokáží vzít zodpovědnost. Ať je to ofenzivní záložník Mišinský, hrot Chvěja, křídelník Pašek nebo zkušený stoper Cverna. Nečeká nás vůbec nic jednoduchého, ale my se musíme soustředit na sebe. Musíme se snažit vyvarovat kolísavé křivky našich výkonů, která provázela naše jarní utkání.“

Můžete na ostravském stadiónu počítat s kompletním kádrem? „Kádr jsme měli během reprezentační pauzy pohromadě. Hráči doléčili drobná zranění a krom zraněného Petra Tlustého jsme kompletní. Pauzu jsme vhodně využili k tomu, abychom kvalitně potrénovali. Zaměřili jsme se na aspekty, které nám v dosavadních zápasech scházely,“ upřesnil Kučera.

Vzájemná bilance: 19 utkání  8 – 4 – 7  33 : 23 / doma: 10 utkání   6 – 2 – 2  21:8 / venku: 9 utkání  2 – 2 – 5  12:15

Poslední vzájemné utkání: 24. 8. 2018 – Vítkovice fotbalovou Vysočinu v minulosti dokázaly mnohokrát potrápit a potvrdily to i v 6. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. V Jihlavě se totiž málem postaraly o velké překvapení, když odolaly tlaku, střelám a šancím domácího celku a naopak dvakrát gólově udeřily z rychlých kontrů. Z velmi cenných tří bodů se však neradovaly. Jihlava bojovala do posledních minut a dvě přesné střely Jozefa Urblíka jí zajistily alespoň bod za remízu 2:2 (0:1).

https://www.fcvysocina.cz/zapas.asp?ID=Vysocina-v-zaveru-Urblikem-srovnala-dvoubrankove-manko-5782  

FC Vysočina Jihlava

Střelci: 7 – Zoubele, Klíma, 4 – Urblík, 3 – Klobása, Tlustý, Vaculík, 2 – Levin, 1 – Petr.

Žluté karty: 4 – Zoubele, 3 – Klíma, Šlein, Štěpánek, Machuča, 2 – Levin, Klobása, Vaculík, Preisler, Chlumecký, 1 – Javůrek, Turyna, Fulnek, Vedral, Šefčík, Šulc, Tijani, Veselý.

MFK Vítkovice

Sestava v posledním utkání: Květon – Celba, Cverna, Surzyn, Kaloč – Pašek, Motyčka, Januška (57. Vasiljev), Holiš, Mišinský (67. Ožvolda) – Chvěja (77. Miker).

Trenér: Jiří Balcárek

Střelci: 4 – Mišinský, 2 – Vasiljev, Motyčka – 1 – Holiš, Celba, Pašek, Matěj, Cverna, Končal, Januška.

Miroslav Fuks
vedoucí marketingu a tiskový mluvčí

Napsat komentář