Na Brazilce chystá trenér Šilhavý čtyři změny!

Dle trenéra fotbalové reprezentace Jaroslava Šilhavého byla páteční vysoká porážka 0:5 v úvodu evropské kvalifikace na stadionu Wembley v Londýně krutá, přesto může být pro český národní tým, velkým ponaučením a hráčům pomoct v úterním přípravném zápase v pražském Edenu s velice uznávaným světovým národním celkem Brazílie. Český kouč Šilhavý informoval na pondělní předzápasové tiskové konferenci, že provede čtyři změny v základní sestavě, zejména na postu stopera, kde pravděpodobně nastoupí od začátku bývalý kapitán Marek Suchý.

„Z nepříjemné porážky jsem se ještě nezpamatovali, takže byla noc po zápase strašně dlouhá. Když jsem se zpětně podíval na video záznam a inkasované branky, tak jsem měl velkou nervozitu. Jenže ve fotbalu se nedá vzpomínat na minulé mezinárodní zápasy. Je potřeba se z toho rychle oklepat a zároveň se důkladně poučit z průběhu kvalifikačního zápasu,“ řekl na tiskové konferenci Šilhavý.

„Zápas byl pro nás velmi poučný, to nás může posunout dál. Navíc zítra hrajeme další těžký zápas, to jsou další zkušenosti. Pro mě osobně to byl první zápas kvalifikace na postu trenéra, což bylo hodně složité, zejména po zápase. Prohra 0:5 je hrozivá, takže tlak na nás a na mě je velký. To jsou pro mě nové zkušenosti, dokonce  nezaplatitelné,“ dodal Šilhavý.

Brazilci, kteří vybojovali pět prvních světových titulů, to znamená, že jsou historicky nejúspěšnějším týmem mistrovství světa, takže budou velice těžký soupeř. „Říká se, že chybami se člověk učí, ale my jsme jich na londýnském stadionu Wembley vyrobili hodně. Oba týmy jsou herně podobné, rozestavením, stylem hry a kvalitami. Věřím, že zápas s Anglií nám mohl mnohé ukázat. Hlavně nás nejvíc bolelo, že když jsme získali míč, tak jsme si ho nedokázali udržet,“ prohlásil Šilhavý.

„Pokud se nic do zítra nestane, tak provedeme čtyři změny v základní sestavě a rozestavení. Vystřídat můžeme v průběhu zápasu šest hráčů, pravděpodobně střídání plně využijeme. Hodně jsme přemýšleli o gólmanech, kterého nominovat do zápasu, ale nakonec jsme rozhodli, že zítra bude chytat Pavlenka,“ informoval  Šilhavý.

„Brazílie v sobotu remizovala 1:1 s Panamou. Držení míče bylo 80:20, takže se hrálo na jednu branku. Vůbec nechápu, jak to mohlo skončit remízou. Brazilci neproměnili vyložené gólové šance a dali nakonec jeden gól. Ukázalo se, že kdo dobře brání, hraje z hlubokého bloku, tak dává těžko góly. „My ale nechceme hrát 90 minut v obranném bloku a neustále čekat, že uhrajeme remízu 0:0. Chceme zejména hrozit z rychlých protiútoků a ze standartek,“ řekl Šilhavý.

„Pro hráče a příznivce fotbalu je to v České republice velký zápas, proti uznávané a slavné Brazílii. Bez ohledu, že se nám nepovedl zápas v Anglii, tak se připravujeme poctivě, abychom se v zítřejším zápase víc prosadili, aktivně, zejména gólově a současně dělali Brazilcům, hodně problémů v rozehrávce. Přestože nepřijel Neymar, nejlepší a největší světová fotbalová hvězda, přesto má tým Brazílie několik vynikajících hráčů, kteří svým výborným výkonem, otočí během několika minut, neúspěšný gólový a nepříznivý výsledek,“   řekl Šilhavý, který věří, že by se jeho svěřenci, mohli zaslouženě  radovat po několika letech opět s Brazilci z výhry.

Marek Suchý

Tisková konference trenér Šilhavý a Suchý:

Čtsa, audio, foto: www.sportovnizurnal.cz

Napsat komentář