Do baráže Kladno a České Budějovice!

Ačkoliv hokejisté Českých Budějovic a Kladna skončili v základní části Chance ligy na třetím a čtvrtém místě, v play off jasně předčili první  Jihlavu a  druhý Vsetín.

Ve čtvrtfinále si nejlépe vedlo Kladno, které porazilo  Přerov na zápasy 4:1 a stejným poměrem Jihlava  Litoměřice. Zato České Budějovice zdolaly Havířov teprve po šesti utkáních 4:2 a  Vsetín až v sedmém duelu s Prostějovem rozhodl o potřebném čtvrtém vítězství.

Semifinále skončilo nečekaně rychle, už po pěti utkáních. Kladno porazilo Jihlavu, stejně jako České Budějovice  Vsetín  4:1. V kladenském  týmu vynikala souhra Jágra s Plekancem, který byl  nejúspěšnější v kanadském bodování play off. Pozoruhodná byla série Jihočechů, kteří ve čtyřech zápasech nedovolili Vsetínským vstřelit gól. Klopýtli jedině ve čtvrtém střetnutí, které na domácím hřišti prohráli 3:4.

V baráži  o účast v Tipsport extralize se střetnou Kladno a České Budějovice s nejhoršími týmy nejvyšší soutěže Chomutovem a Pardubicemi. O tom, že Chomutovu zůstane 13. místo se definitivně rozhodlo ve čtvrtém kole  skupiny o umístění na 11. -14.místě, kdy prohrál s Pardubicemi  1:4 a Karlovy Vary získaly bod s Litvínovem po prohře 4:5 v prodloužení.

Baráž začne v pátek 29. března zápasy Chomutov – Kladno a Pardubice – České Budějovice. Hraje se celkem 12 kol, poslední  23. dubna.  Nejúspěšnější dva týmy budou hrát extraligu.

ČTSA (ph)

Napsat komentář