Spartě a Zlínu skončila sezóna!

Po nedělním utkání Generalli play off extraligy v Mladé Boleslavi jsou známi zbývající dva týmy, doplňující prvních šest týmů ze základní části soutěže do boje o titul.

Postup si v předkole vybojovaly týmy Mladé Boleslavi a  Vítkovic. Zatímco mladoboleslavští hokejisté potřebovali k postupu  maximálních pět zápasů, sparťané padli už po čtvrtém duelu v pražské 02 aréně.

Souboj Mladé Boleslav se Zlínem byl až na poslední, rozhodující zápas hodně vyrovnaný a  ve dvojzápasech v domácím prostředí  každý tým si  vybojoval jedno vítězství, Vítkovice, až na zaváhání ve třetím zápase, kdy tým vyjímečně nepodržel jejich nejlepší hráč brankář Bartošák, zvládly předkolo poměrně přesvědčivě.

Pražané po dvou  těsných prohrách na vítkovickém ledě vyhráli třetí zápas 4:3, kdy jen tyčka je zachránila od prodloužení, nakonec padli ve čtvrtém střetnutí hladce 1:5. Tentokrát, ač po celých 60 minut pálili na soupeřovu branku ze všech pozic, tak  pouze jedna střela ze 43. minuty skončila za Bartošákovými zády. Byl to prostě zápas vítkovického gólmana a není divu, že v příště sezóně bude posilou Třince, který mu garantuje měsíční plát 750 tisíc korun, tedy jeden z nejvyšších v extralize.

Výsledky předkola:

Mladá Boleslav – Zlín 3:1 a 0:2

Zlín – Mladá Boleslav 2:1 a 1:2 prodloužení

Mladá Boleslav – Zlín 4:1

Vítkovice Sparta 2:1 a  2:1

Sparta – Vítkovice 4:3 a 1:5

Čtvrtfinále začíná v pondělí 18. března  zápasy Hradec Králové – Brno a Plzeň – Olomouc. O den později se budou hrát odvetné druhé zápasy.  

Ve středu 20. března a ve čtvrtek 21. března se utkají: Třinec – Vítkovice  a Liberec – Mladá Boleslav.

Další termíny  24., 25., 27., 29. a 31. Března.

Čtsa, ph., foto: www.sportovnizurnal.cz

Napsat komentář