Českou reprezentaci doplní Darida, Frýdek a Škoda

Dodatečnou pozvánku do české fotbalové reprezentace dostali Vladimír Darida, Martin Frýdek a Milan Škoda. Doplní tak národní tým, který čekají kvalifikační zápas v Anglii a přípravné utkání proti Brazílii.

Hlavní trenér Jaroslav Šilhavý zveřejnil většinu nominovaných jmen minulý týden na tiskové konferenci. Těsně před začátkem srazu oznámil i poslední tři volná místa.

„Vladimír Darida je dlouhodobým lídrem našeho týmu a záleželo jen na tom, jestli stihne vyléčit zranění. Martin Frýdek předvádí dobré výkony ve Spartě, která na jaře zatím všechny zápasy vyhrála. A Milan Škoda je důležitým hráčem Slavie, které se daří nejenom v lize, ale taky v Evropské lize,“ prohlásil kouč Šilhavý.

Darida kvůli zranění stehna vynechal tři zápasy německé ligy. Ale minulý týden se vrátil do tréninku Herthy Berlín a o víkendu nastoupil na více než hodinu za juniorku. Střední záložník je nejzkušenějším členem současné české reprezentace, za kterou odehrál už 53 zápasů.

Frýdek patří k tahounům Sparty, která na jaře vyhrála všech šest ligových zápasů. Levonohý záložník nastoupil ve všech těchto utkáních v základní sestavě a dal jeden gól.

Škoda je kapitánem Slavie, která ve čtvrtek postoupila přes Sevillu do čtvrtfinále Evropské ligy. Na jaře zatím dal dva ligové góly a dvakrát se trefil také v evropských pohárech proti Genku.

Česká fotbalová reprezentace zahajuje sraz, během kterého ji čekají dva výjimečné zápasy. V pátek
22. března nastoupí v Anglii, a zahájí tak kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy 2020. V úterý
26. března ji pak čeká přípravné utkání v Praze proti Brazílii.

Petr Šedivý, Tiskový mluvčí české fotbalové reprezentace

Fotbalová asociace České republiky

Foto: www.sportovnizurnal.cz

Napsat komentář