Asistent Chytrý věří, že kapitán Dočkal a brankář Vaclík budou k dispozici!

Trenéři české fotbalové reprezentace věří, že zraněný kapitán Bořek Dočkal a brankář Tomáš Vaclík budou českému národnímu týmu pro nadcházející zápas kvalifikace v pátek 22. března v Anglii a v úterý 26. března pro přípravný s Brazílií v pražském Edenu k dispozici. Během nejbližších dvou dnů před čtvrtečním odletem do Londýna bude o jejich zdravotním stavu jasno. Dočkal pravděpodobně po pondělních zdravotních vyšetřeních, již v úterý začne s lehkým individuálním tréninkem.

„Oba jsou v péči lékařů, podstupují vyšetření, takže čekáme na upřesnění jejich zdravotního stavu. Věřím, že oba dva budou v takovém stavu, že se dokážou v průběhu nejbližších dvou dnů dát opět dohromady a zároveň budou k dispozici,“ informoval zástupce médií na srazu české reprezentace asistent reprezentačního trenéra Jiří Chytrý.

Brankář Sevilly Tomáš Vaclík musel kvůli zranění v prvním osmifinálovém zápase Evropské ligy proti Slavii, střídat. Ve čtvrteční odvetě v pražském Edenu, již ale chytal, jenže o víkendu v domácí španělské lize chyběl. “ Možná, že to souvisí se zraněním z pohárového utkání,“ uvedl Chytrý.

„Bořek má problémy s lýtkovým svalem a achilovkou. Musíme čekat na konečné vyšetření, jestli bude v pořádku. První lékařská zpráva z nemocnice nám dává nepatrně optimismu, že to může být dobré, snad to nebude, nějaké vážnější poranění. Musíme totiž počkat, až budeme znát přesnou diagnózu,“ řekl Chytrý.

 „Věříme, že budeme už během zítřka schopni s Bořkem pracovat, zejména v tréninku. On řekne, jak na tom je zdravotně a jestli se bude, nebo nebude moci připravovat s týmem. Během prvních dvou dnů srazu budeme vědět, jak můžeme s oběma hráči počítat do zápasů,“ dodal Chytrý.

„U Bořka nemáme strach z tréninkového výpadku, neboť zatím trénoval pravidelně a intenzivně a začal hrát. Je to hodně zkušený hráč, který se umí na každé utkání připravit. Myslíme si, že herní výpadek to neovlivní,“ podotkl Chytrý.

„Všichni jsme viděli Bořkův přínos v roli kapitána pro národní tým v předchozích utkáních. Je to velice důležitý hráč, který by nám hodně chyběl,“ uvedl Chytrý.

„V hlavě samozřejmě máme nějaké náhradní varianty, ale zatím věříme, že oba hráči budou k dispozici. Je to pro nás první varianta,“ dodal Chytrý.

Marek Suchý, Vladimír Darida, Alex Král k utkání:

Čtsa, audio,

Napsat komentář