Ve čtvrtfinále Evropské ligy Chelsea!

Slavia se ve čtvrtfinále Evropské ligy UEFA utká s týmem Chelsea. První utkání se hraje ve čtvrtek 11. dubna v Eden Aréně, odveta o týden později ve čtvrtek 18. dubna v Londýně.

Páteční los v Nyonu Slavii přisoudil tým anglický tým Chelsea. Slavia byla vylosovaná jako první, takže bude začínat ve čtvrtek 11. dubna doma, odveta se hraje o týden později 18. dubna v Londýně. Výkopy obou zápasů jsou ve 21:00 středoevropského času.

Los zároveň určil možné soupeře, se kterými by se Slavia mohla potkat po svém postupu do semifinále. Hrála by s vítězem druhé čtvrtfinálové dvojice Benfica – Frankfurt, první utkání 2. května venku a odvetu doma 9. května .

Chelsea byla z osudí třetím klubem s nejvyšším koeficientem, mezi evropskými týmy je na 17. místě. Letošní ročník začala Chelsea přímo v základní skupině L Evropské ligy UEFA, kde se potkala s PAOKem, Vidi a BATE Borisov. Skupinu vyhrála se ziskem 16 bodů, celkovým skóre 12:3, pěti výhrami a jednou remízou s maďarským Vidi. V kole 32 týmů si poradila se švédským Malmö po venkovní výhře 2:1 a domácím vítězství 3:0. V osmifinále pak přešla přes Dynamo Kyjev, kterému uštědřila vysoké porážky 3:0 a 5:0 v odvetě v Kyjevě. Loni skončila Chelsea v osmifinále Ligy mistrů UEFA. Nejlepším střelcem našeho soupeře v Evropské lize UEFA je Olivier Giroud, který vstřelil 9 branek. 

V aktuální tabulce Premier League se náš protivník nachází na 6. místě. Nejvíce gólů v anglické nejvyšší soutěži vstřelil Eden Hazard, který se prosadil celkem třináctkrát, a zároveň je nejlepším gólovým nahrávačem celé ligy s jedenácti asistencemi.

Své domácí zápasy hraje vítěz Evropské ligy z roku 2013 na stadionu Stamford Bridge s kapacitou 40 853 míst. Podle regulí UEFA Slavii pro venkovní zápas náleží minimálně 5 % míst z kapacity stadionu.

Splněný sen, těší trenéra Slavie los čtvrtfinále

Los čtvrtfinále Evropské ligy přiřknul Slavii londýnskou Chelsea: „Je to nejvíce, co můžete potkat,“ radoval se trenér Jindřich Trpišovský z losu.

Jak vás těší los, který jste si vymodlili?
„Los nás těší nejvíce. Byla to první volba, kterou jsme všichni chtěli. Mluvili jsme o tom několikrát, že bychom si přáli dostat se do Anglie. S realizačním týmem to bude 33. zápas v Evropě, vždycky jsme si to přáli. Teď se nám to vyplnilo. Je to odměna pro všechny lidi, přijede sem Chelsea. Přijedou Sarri, Hazard, Higuaín, Jorginho. Skvělí hráči a skvělý tým. Bude to obrovský svátek pro celou Slavii. Nikdo z historie nevymaže, že tady v Praze byla Chelsea a hrála v Edenu.“

Jaké jsou šance proti týmu, který vyhrál jak Evropskou ligu, tak Ligu mistrů?
„Těžko říci. Když jsme dostali Sevillu, pětinásobného vítěze, tak jsme se taky bavili, že jsou šance minimální. Nakonec to dopadlo tak, že jsme neprohráli ani jeden zápas. Koukali jsme ale na sestřih z Kyjeva, kdy Chelsea vyhrála v Kyjevě 5:0 po prvním zápase, kdy už měli jistý postup, doma vyhráli 3:0. Kvalita soupeře je samozřejmě obrovská. Je to nejvíce, koho můžete potkat, největší hráči. Jsme rádi, že hrajeme první zápas doma. Trochu si je v domácím prostředí osaháme. Těšíme se také na Stamford Bridge a Anglii. Splněný sen a jsem šťastný za všechny lidi, že ta motivace, kterou jsme měli jak v Genku, tak v Seville, dostat sem takové týmy, se vyplnila.“

Jak vám sedí Chelsea svým herním stylem?
„Otázka je, jak budeme sedět hlavně my jim.“

Jak probíhaly oslavy postupu?
„Byl jsem dlouho na stadionu, skončili jsme pozdě tím prodloužením. Tiskovka skončila v půl druhé. Měl jsem tu ještě rodinu, pak jsem chvilku seděl s panem Tvrdíkem. Hráči měli své sezení. Vidím na klukách, že oslavy byly hodně střídmé, protože v neděli hrajeme ligový zápas, který je pro nás důležitý. Všichni jsou v pořádku. Největší oslavou bylo losování a fakt, že si zahrajeme s takovým týmem.“

Podle hrací plochy to vypadá, že jste to vzali z gruntu…
„Kdyby se hrálo na tomhle, tak se nebudeme zlobit. Asi by byli překvapení. Hřiště to potřebovalo. Jsme ve hře ve třech soutěžích. Hřiště už bylo v katastrofálním stavu. Nahrálo tomu také to, že tu bude hrát reprezentace. Všichni si přejeme, aby to bylo co nekvalitnější. Chelsea bude svátek fotbalu. My pak potřebujeme mít na naše zápasy kvalitní hřiště, dost nás to už limitovalo. Musíme se modlit, aby se nový trávník dobře chytil.“

Čtsa, zdroj: www.slavia.cz

Napsat komentář