Komuniké z jednání Disciplinární komise ze dne 14. 3. 2019

Disciplinární komise projednala tyto případy:

1.Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání hráčům za 4xŽK:

               FORTUNA:LIGA

 • Petr Jiráček (FC FASTAV Zlín),
 • Nikola Raspopović (FK Dukla Praha),
 • Tomáš Kučera (FK Teplice),
 • Tomáš Souček (SK Slavia Praha),
 • Emmanuel Antwi (1.FK Příbram).

               FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

 • David Mikula (MFK Vítkovice),
 • Matúš Lacko (1.SC Znojmo),
 • Jan Koudelka (1. SK Prostějov),
 • Martin Matondo Ngimbi (FC MAS Táborsko),
 • Christian Frýdek (FC MAS Táborsko).

2.Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 2 soutěžní utkání hráči za 8xŽK:

               FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

 • Martin Sus (1. SK Prostějov).

3.Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání hráčům:

               FORTUNA:LIGA

 • Emmanuel Antwi (1.FK Příbram) – ČK po 2xŽK,
 • Ján Krivák (MFK Karviná) – ČK po 2xŽK,
 • Jan Kovařík (FC Viktoria Plzeň) – ČK po 2xŽK.

               FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

 • Jan Mejdr (FK Baník Sokolov) – ČK.

               Juniorská liga

 • Srdan Plavšić (AC Sparta Praha) – ČK po 2xŽK,
 • Dominik Dawid Boettcher (FK Dukla Praha) – ČK.

4.Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 2 soutěžní utkání hráči za ČK:

               FORTUNA:LIGA

 • Dominik Janošek (1. FC Slovácko).

5. Disciplinární komise potrestala trenéra Bohemians Praha 1905 p. Martina Haška za nesportovní chování (pohoršující, urážlivé nebo ponižující chování vůči delegovaným osobám) v souvislosti s utkáním proti SK Slavia Praha peněžitou pokutou ve výši 20 tisíc korun.

6.Disciplinární komise potrestala klub Bohemians Praha 1905 za porušení povinností pořádajícího klubu (pronesení a použití pyrotechniky a vhazování předmětů na hrací plochu) v utkání proti SK Slavia Praha peněžitou pokutou ve výši 60 tisíc korun.

7.Disciplinární komise potrestala klub FC Baník Ostrava za porušení povinností pořádajícího klubu (pronesení a použití pyrotechniky a vhazování předmětů do prostoru hřiště a na hrací plochu) v utkání proti FC FASTAV Zlín peněžitou pokutou ve výši 80 tisíc korun.

8.Disciplinární komise potrestala klub AC Sparta Praha za nesportovní chování fanoušků (výtržnosti fanoušků a poškození zařízení stadionu) v utkání proti FC Slovan Liberec peněžitou pokutou ve výši 50 tisíc korun.

9.Disciplinární komise potrestala klub AC Sparta Praha za porušení povinností pořádajícího klubu (pronesení a použití pyrotechniky a výtržnosti fanoušků) v utkání proti FC Viktoria Plzeň peněžitou pokutou ve výši 350 tisíc korun a současně trestem podmíněného uzavření domácích sektorů D 45 až D 48 a H 37 až H 40 (vlajkonoši domácích) na 1 soutěžní utkání se zkušební dobou na 2 měsíce.

Komentář předsedy DK Richarda Bačka: „Ze strany pořádajícího klubu došlo k pochybení ve výkonu pořadatelské služby, která nezabránila pronesení desítek kusů pyrotechniky a dále zpětnému vhazování celkem tří kusů pyrotechniky do sektoru hostujících fanoušků. Výše pokuty zároveň odpovídá také masivnímu použití pyrotechniky ze strany domácích fanoušků.“

10.Disciplinární komise potrestala klub FC Viktoria Plzeň za nesportovní chování fanoušků (použití pyrotechniky a výtržnosti fanoušků) v utkání proti AC Sparta Praha peněžitou pokutou 500 tisíc korun a trestem podmíněného uzavření hostujícího sektoru na nejbližší venkovní utkání s klubem AC Sparta Praha se zkušební dobou do konání dalšího venkovního utkání s klubem AC Sparta Praha a současně trestem podmíněného uzavření domácích sektorů P1 až P3 (vlajkonoši domácí) na 1 soutěžní utkání se zkušební dobou na 2 měsíce.

Komentář předsedy DK Richarda Bačka: „Oba incidenty s vhazováním pyrotechniky mezi diváky byly iniciovány ze strany hostujících fanoušků. Ti vhodili pyrotechniku do vedlejších sektorů celkem sedmkrát a způsobili zranění mladé ženy, které může mít velice vážné následky, což je naprosto bezprecedentní. Z důvodů těchto a dalších výtržností hostujících fanoušků došlo dvakrát k přerušení utkání, z toho jednou na dobu dvanácti minut. Výše pokuty odpovídá počtu, charakteru a následkům disciplinárních přečinů.“

Doplněný komentář předsedy DK Richarda Bačka k podmíněným trestům: „Podmíněná uzavření domácích kotlů u obou klubů mají podle našeho soudu okamžitý výchovný charakter a přiklonili jsme se k němu s vědomím, že jakékoliv, byť sebemenší, použití pyrotechniky ze strany příznivců Sparty nebo Plzně povede k uzavření jejich domácích sektorů, na která jsou zmínění fanoušci zvyklí. Podmínka je stanovena na dva měsíce, tedy fakticky do konce aktuálního soutěžního ročníku. Vzhledem k charakteru prohřešků mají k tomu plzeňští fanoušci podmíněný tzv. zákaz výjezdu k nejbližšímu utkání na Spartě. Disciplinární komise doporučila oběma klubům, aby peněžité pokuty vymáhaly u fanoušků, kteří se provinili a kteří byli identifikování díky kamerovému systému na stadionu. Současně oběma klubům v tomto přislíbila svoji součinnost.“

11.Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem SK Slavia Praha za porušení povinností pořádajícího klubu (pronesení a použití pyrotechniky) v utkání proti FC Baník Ostrava.

12.Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FC Baník Ostrava za nesportovní chování fanoušků (použití pyrotechniky) v utkání proti SK Slavia Praha.

13.Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FC Zbrojovka Brno za porušení povinností pořádajícího klubu (pronesení a použití pyrotechniky) v utkání proti FK Viktoria Žižkov.

14.Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem 1.SC Znojmo za porušení povinností pořádajícího klubu (pronesení a použití pyrotechniky) v utkání proti MFK Chrudim.

15.Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem Slezský FC Opava za porušení povinností pořádajícího klubu (výtržnosti fanoušků) v utkání proti 1. FC Slovácko.

16.Příští zasedání DK LFA se uskuteční 21. 3. 2019 od 14 hodin v Praze v sídle STES.

Štěpán Hanuš,Ředitel komunikace a PR

LIGOVÁ FOTBALOVÁ ASOCIACE

Napsat komentář