Kornfeil skončil v novém formátu kvalifikace čtrnáctý

Čekání je u konce a už tento víkend se poprvé v roce 2019 rozsvítí startovní semafory na roštu šampionátu MotoGP. V kategorii Moto3 do prvního podniku sezóny vykročil slušně náš jezdec Jakub Kornfeil, jehož třídu čekal nový formát kvalifikace.

Kvalifikační systém podobný tomu z královské kubatury posílá do tzv. QP2 čtrnáct nejrychlejších jezdců z volných tréninků. Zbytek se pak utká v QP1, z níž čtyři nejrychlejší závodníci postoupí do QP2. Účast mezi elitou si Jakub zajistil druhou a dvěmi šestými příčkami ve volných trénincích, které mu garantovaly šestou postupovou pozici. Ve finálové patnáctiminutovce se ale jelo od nuly a celkem osmnáct závodníků tedy mohlo získat poleposition. V této sekci náš jezdec nenašel optimální možnost, aby zasáhl do bojů o první řadu. I když se o postavení na startu pral až do poslední vteřiny ve velké skupině závodníků, stačilo to na čas 2.07:247 a čtrnáctou příčku.

Jakub Kornfeil: „Dnes byl rozhodujícím faktorem vítr, takže jsme zkusili hned několik věcí, jak na něj vyzrát –  různé pneumatiky, převodovku a skoro to vyšlo. Nakonec jsme doplatili na něco úplně jiného. Docela mě to štve, protože jsem od začátku tlačil na pilu a hned tam padlo šesté místo. Pak jsem zajel do boxů a po vyjetí následovala poslední šance. Nevím, co se přesně stalo, ale přední pneumatika naráz úplně ztratila tlak. Snažil jsem se neubrat z tempa, ale to nešlo, protože něco nebylo v pořádku a trošku jsem se dokonce bál, aby nedošlo k prasknutí. Měl jsem rozjeté slušné kolo, jenže v posledním sektoru se k nám přidal Rodrigo, který mě zpomalil a připravil o slušné kolo a podle mě také minimálně o top 10. Moc mě to mrzí vůči týmu, protože odvedl skvělou práci. Jsem si jistý, že zítra můžeme bojovat v desítce. Zatím ještě nemáme jasno o pneumatikách, ale musíme to dobře promyslet, aby nám zítra v závodě neujel vlak.“

Fotogalerii stáhněte zde,

Martin Jančálek

Napsat komentář