Společné prohlášení Ligové fotbalové asociace a Fotbalové asociace České republiky k projektu VAR

Ligová fotbalová asociace (LFA) a Fotbalová asociace České republiky (FAČR) vnímají současnou emotivní debatu týkající se projektu Videorozhodčího (VAR) způsobenou převážně událostmi v utkání 23. kola FORTUNA:LIGY mezi Bohemians Praha 1905 – SK Slavia Praha.

Obě asociace registrují rozdílné názory z fotbalového prostředí týkající se dané tématiky a zároveň projektu VAR vyjadřují plnou podporu. Společně pracují na jeho dalším rozvoji a metodicky zcela správném využívání v zápasech domácí nejvyšší soutěže.

Zájmem obou stran je bezchybné a transparentní posuzování jednotlivých situací, dle aktuálního protokolu nastaveného Mezinárodní fotbalovou pravidlovou komisí (IFAB), kterým se také videorozhodčí v domácích soutěžích bezvýhradně řídí.

Výroky, které v médiích opakovaně zazněly po posledním ligovém kole, kolem projektu VAR vytvářejí především atmosféru nejistoty, což LFA i FAČR jednoznačně odmítají. Videorozhodčí poprvé v utkání domácí nejvyšší soutěže figuroval v prosinci 2017, projekt je přelomovou událostí pro kluby i veřejnost a neustále se dynamicky vyvíjí.

LFA společně s FAČR i s dalšími partnery intenzivně hledají cesty k tomu, aby v co možná nejbližší době všechny zápasy FORTUNA:LIGY byly pod dohledem VAR, což ještě v nedávné minulosti vyznívalo zcela nereálně.

Michal Jurman, Ředitel Oddělení komunikace

Fotbalová asociace České republiky

Napsat komentář