Proti Plzni rozhodne momentální forma!

Spartu čeká největší domácí zápas jarní části sezony. Na Letnou přijíždí obhájce titulu Viktoria Plzeň. Trenér Zdeněk Ščasný se v rozhovoru vrátil k duelu v Liberci a promluvil o nadcházejícím utkání s Plzní.

Zápas se Slovanem jsme vyhráli z jediné šance. Je to specifikum zápasů v Liberci, nebo je to pro vás varování?

Oboje. Zápas určitě nebyl z nejkrásnějších a nejpovedenějších. Speciálně první půle byla špatná, ve druhé půlce jsme hru přeci jen zkvalitnili, ale celkově to bylo hrozně málo. My jsme zápas spíš odbojovali a z minima vytěžili maximum. Liberec ve druhé půli kromě penalty a ofsajdu nic neměl. Celkově zápas nebyl pěkný ani dobrý. Pokud bychom náš výkon opakovali, tak pochopitelně na Plzeň by to bylo málo. Musíme spíš navázat na výkon doma s Baníkem a připravit se na Plzeň ještě lépe než na Baník.

Plzni to v posledních letech proti Spartě jde a nemáme s nimi dobrou bilanci. Dá se vysledovat něco, v čem jsou zápasy podobné?

V drtivé většině zápasů měla Plzeň nějaký náskok a to má zase. Stačilo jim hrát zkušeně zezadu a na nějaký brejk. Tentokrát přijíždějí v době, kdy v zásadě nesoutěží se Spartou, ale bojují na dálku se Slavii o titul. Jsou v situaci, kdy budou chtít vyhrát. Možná budou hrát trochu jinak. My se ale na zápas musíme bez ohledu na to připravit po svém.

Mohou se týmy, které spolu hrají každý půlrok a poctivě se sledují něčím překvapit? 

Nemyslím si, že by oboustranně přišlo něco, co by nás překvapilo. Podle mého názoru rozhodne momentální forma a připravenost na daný zápas. Bude strašně důležité, abychom nic nepodcenili. Dali do zápasu veškeré úsilí a měli dobrou sportovní formu.

Celý rozhovor s trenérem Zdeňkem Ščasným bude součástí předzápasového videopreview, které vám nabídneme v průběhu čtvrtečního odpoledne.

Čtsa, foto, zdroj: www.sparta.cz

Napsat komentář