Boleslav chce oplatit porážku z října!

Utkání 24. kola české FORTUNA:LIGY ročníku 2018-19 FK Mladá Boleslav – 1. FK Příbram se hraje v sobotu 9. března 2019 od 15:00 hodin na mladoboleslavském Městském stadionu.

Z pětadvaceti dosavadních vzájemných prvoligových utkání Boleslav nad Příbramí vyhrála jedenáctkrát, prohrála pětkrát a nerozhodně se hrálo devětkrát. Celkové skóre 38:28 vyznívá v boleslavský prospěch při průměru 2,64 gólu na jedno utkání.

Mladá Boleslav na domácím hřišti s Příbramí nikdy neprohrála. Z dvanácti ligových utkání vyhrála sedm a v pěti remizovala. Celkové skóre z mladoboleslavského hřiště je 24:8 ve prospěch domácí Boleslavi.

V letošním ligovém programu Boleslav drží neporazitelnost čtyři ligová kola, což se jí v dosavadním průběhu ročníku 2018-19 podařilo poprvé. V podzimní sezóně její dvě minisérie neporazitelnosti trvaly pouhé tři zápasy. První zářijová (doma Teplice 1:1, v Jablonci 3:0 a doma Slovácko 5:1) skončila v Příbrami vysokou prohrou 0:3. Druhá listopadová (doma Dukla Praha 0:0, v Olomouci 4:0 a doma Karviná 1:1) skončila v prosinci na Slavii těsnou prohrou 2:3.

V dosud sehraných třiadvaceti ligových mistrácích ročníku 2018-19 Mladá Boleslav nastřílela 41 gólů, o které se podělilo deset boleslavských střelců a jeden soupeř vlastencem: 20 – Nikolay Komlichenko, 5 – Tomáš Přikryl, 4 – Ladislav Takács, 3 – Tomáš Ladra, 2 – Petr Mareš, Marek Matějovský, 1 – Adnan Džafič, Lukáš Hůlka, Antonín Křapka, Tiemoko Konaté a do vlastní branky karvinský Janeček.

Trenér Jozef Weber před Příbramí

„V loňském říjnu jsme v Příbrami prohráli o tři góly a tak máme tomuto soupeři co vracet. Proti jeho ofenzivnímu hernímu stylu musíme být vzadu pozorní i důslední a vpředu ho přestřílet,“ slibuje boleslavský trenér Jozef Weber divácky atraktivní souboj o důležité ligové body. 

FK Mladá Boleslav – absence pro utkání s Příbramí

Defenzivní hráč Petr Mareš v rekonvalescenci po operaci zlomené zánártní kůstky

Defenzivní hráč Alexei Tataev v trestu za vyloučení v předchozím zápase na Slovácku.

Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav
Jiří Koros, manažer komunikace

Napsat komentář