Před fanoušky chceme úspěch, řekl kapitán Bořek Dočkal!

V sobotu 9. března od 17:30 hodin čeká pražskou Spartu na Letné velice prestižní a vyhecovaný zápas s plzeňskou Viktorií. Před utkáním se o dojmy podělil se zástupci médií kapitán Bořek Dočkal, který zná dobře atmosféru zápasů se Západočeským týmem a Matěj Hanousek, který v rudém dresu nastoupí proti viktoriánům poprvé.

„Ani jeden z týmů samozřejmě nechce dát soupeři byť jen minimální výhodu, takže to bývají takticky velmi svázané vzájemné duely. Ani jeden tým neotevírá hru a tak se zápasy lámou v jednotlivých momentech. Pamatuju utkání, kde jsme byli dvacet minut lepším týmem, pak přišla standardka a gól na 0:1 a vše se změnilo. Je třeba, abychom to byli my, kdo jeden důležitý moment v zápase zvládne,“ řekl Dočkal.

„Že to bude o jednom gólu, většinou v takových zápasech první gól hodně ovlivní další vývoj utkání. Kdo půjde do vedení, bude mít obrovskou výhodu. Byl to zrovna zápas s porážkou 0:3, který rozhodl o našem neúspěchu. Před poločasem jsem nedal penaltu, Plzeň šla do vedení a na konec využila brejky. Byli hodně efektivní. Pokud se tým dostane do vedení, pak už může čekat na přečíslení a hrát ze zajištěné obrany,“ dodal Bořek.

„Při vyrovnané hře, kdy je těžké si něco vytvořit ze hry, pak přicházejí na řadu standardky. S Plzní to vždycky byla při standardkách velká válka, takže to bylo vždy hodně těžké, protože mají dobrých hlavičkářů hodně. Standardky mohou nakonec rozhodovat,“ vzpomenul Dočkal.   

„Vždycky to může být po prvních dvou výkonech podstatně lepší. Domácí zápas se celkem povedl, v Liberci to bylo specifické, těžko se to hodnotí. Zápasy v Liberci vždycky vypadají jinak, než ostatní ligové zápasy. Individuální výkony tam nebyly,“ informoval Dočkal.

„Derby je něco víc, největší zápas ligy, to bude vždy. Plzeň má velice silný tým, vybojovala spoustu titulů, zároveň se stala dalším týmem z našich rivalů, což znamená, že utkání má v sobě obrovský náboj,“ dodal Dočkal, který věří, že bude Sparta úspěšná.

„Viktoria vhodně doplňuje kádr a tým drží pospolu. Znám Pernicu, na zápas se těším, zároveň ho zase uvidím, určitě prohodíme pár slov po zápase. Síla Plzně je v tom, že aplikuje systém, který mají zažitý a vědí o sobě. To je jejich největší síla. Ale na nějaké hecování moc nejsem. Napíšeme si před zápasem, ale nějaké bu-bu-bu je úplně zbytečné. Stejně se rozhodne na hřišti. Jeden odejde spokojený a druhý smutně. Každý zápas je úplně jiný. Když budete hrát s jedním soupeřem desetkrát, tak to pokaždé dopadne jinak. Myslím si, že v lize rozhodují hrozné detaily, hlavně první gól,“ řekl Matěj Hanousek, posila Sparty.    

„Plzeň často vyhrává jen 1:0, moc gólů ve velkých zápasech nedává. My se pokusíme vyhrát, ale že Plzeň vyhrává, je možná spíš potvrzení jejich síly. Velké týmy dokážou vyhrát. Teď jsem to poznal v Liberci. Nehráli jsme sice dobře, v prvním poločase, tahali jsme za kratší konec, ale dokázali jsme vstřelit vítěznou branku. Pak jsme to uhlídali. Florin chytil nakonec penaltu, ale velké týmy dělá, že dokážou nakonec vyhrát,“ dodal Hanousek.

„Nálada v kabině je dobrá. Vyhráli jsme čtyři zápasy po sobě. Všichni víme, že herně to není zatím ideální, ale vždycky se to bude hledat. Kdybychom hráli dobře a prohrávali, tak se bude říkat, že hrajeme dobře a prohráváme. Pro nás je velice důležité vyhrávat a myslím si, že s body přijde i herní zlepšení,“ řekl Hanousek.  

„Já na statistiky nevěřím. Jeli jsme do Liberce a Sparta tam sedm let nevyhrála. Když se ale podíváte na sestavy, tak jsou to pokaždé úplně jiné sestavy na obou stranách. Liberec se dobře připravil a nám to nešlo. Ale zvládli jsme to. Budeme doufat, že proti Plzni budeme hrát super fotbal a nakonec je porazíme. Ale zápas se může vyvíjet jinak. Můžete si říkat celý týden, co chcete hrát a pak stačí jedna situace, která to celé změní. Přesto nemá cenu spekulovat. O výsledku se rozhodne v sobotu na hřišti,“ dodal Hanousek.

„Víme, že každý zápas je úplně jiný. Plzeň je bodově nad námi, takže zápas je důležitý. My se musíme dívat na sebe. Může se stát cokoliv a nemusí nám to vyjít. Všichni ale chceme strašně uspět kvůli fanouškům. S Baníkem bylo vyprodáno, teď bude opět vyprodáno. Chceme udělat fanouškům radost, aby odcházeli domů s dobrým pocitem,“ přeje si Hanousek.  

Čtsa, audio, Foto: www.sparta.cz

Napsat komentář