Hráči musí odvézt proti Seville maximum!

Ve čtvrtek od 18:55 čeká pražskou Slavii první zápas osmifinále Evropské ligy ve Španělsku proti Seville. „Komplexní herní výkon a co bude klíčem k úspěchu,“ řekl trenér Jindřich Trpišovský na tiskové konferenci za účasti předsedy představenstva Slavie Ing. Jaroslav Tvrdík.

 „Se španělským fotbalem se všichni tolik nepotkáváme, je to první zkušenost. Představili jsme si defenzívu a ofenzívu, jak se hráči pohybují na hřišti, jak zakládají útoky a jejich herní schéma. Je to tým, který sice nemá z posledních zápasů moc velkou úspěšnost, ale je potřeba se podívat, s jakými mužstvy hrál. Doma vedli nad Barcelonou. Je to tým na úrovni takových soupeřů. Je to klasické španělské mužstvo, jsou silní v ofenzívě. V útoku je Ben Yedder, který má průměr bod na utkání, tak bych mohl pokračovat u všech hráčů. Jsou silní v kombinaci. Jak nejste blízko u hráčů, tak rozjedou kolotoč přihrávek a běháte bez míče. Pak přijde náběh za obranu. Mají rádi míč a rychle kombinují. Výborně pracují s prostorem. Hráči se sice tolik nenaběhají, ale jsou neustále volní,“ řekl trenér Trpišovský na tiskové konferenci.

„Máme ještě jedno video, máme to rozdělené na určité části. Bude zaměřeno například na standardní situace a také individuální sestřihy hráčů,“ dodal.

„Jel jsem s taxikářem, který je vášnivý fanoušek Sevilly. Vyprávěl, jak se na zápas všichni chystají. Víme, jak je pro ně Evropská liga důležitá. Bude přes 30 tisíc diváků a nebudou přemýšlet, že to není důležité, budou chtít doma vyhrát,“ informoval trenér.

„Možná, že změny přijdou. Je to také vzhledem k programu, který máme. V neděli hrajeme s Baníkem, to pro nás bude také důležité utkání. Hrajeme ve čtvrtek večer tady, pak máme přesun a v neděli ligu. Poté nás čeká odveta. Zítra bude sestava vycházet z toho, co nám vyjde jako aktuálně nejlepší pro to, abychom podali nejlepší výkon, udělali co nejlepší výsledek a soupeři to co nejvíce znepříjemnili. Mohu říci, že to bude hodně vycházet z toho, abychom se pokusili co nejvíce rozbít hru Sevilly,“ řekl trenér.

„Zažil jsem oba brankáře, Ondřeje Koláře i Tomáše Vaclíka. Jsou to brankáři, kteří ve své době chytali stylem, kterým se odlišoval od jiných gólmanů. Tomáš se už tou dobou snažil rozehrávat a hrát za obranou. Typologicky patřil k jiným brankářům, než tehdy byli. To samé si troufám říci o Ondrovi. Vidím v tom určitou návaznost. Věřím, že Ondra půjde v jeho šlépějích. Oba mají ideální parametry a figuru. Snaží se hrát nohama, mají výborný postřeh. Tomáš má strašně velkou výhodu toho, co má odchytáno v evropských pohárech. Je to jednička reprezentace. Chytal zápasy za Basilej, dnes je v takovém klubu ve Španělsku. Jsem za to rád. Zaslouží si to, jeho koncentrace a pracovitost byla skvělá. Zvládl přechod do Prahy z Vítkovic. Oba patří k brankářské špičce,“ řekl na adresu výborných gólmanů.

 „Určitě se budeme snažit, hrát v zápase aktivně.  Sevilla hraje se dvěma útočníky, kteří hodně spolupracují. Většinou to je Ben Yedder se Silvou. Genk tam měl Samattu v první chvíli samotného. Sevilla si umí pomoci míčem do útočníků, není to ale dlouhým nákopem. Sevilla má výhodu v rozestavení, že má pořád tři středové hráče a dva nahoře. Oba si to ještě umí roztrhnout a sklepávají míče. Na to si musíme dát velký pozor. Takže napadat je hezké, určitě to bude potřeba. Spolupráce dvou útočníků vpředu, když vám utečou, je ale daleko nebezpečnější, než když tam je samotný útočník na dva stopery,“ naznačil hru soupeře.

„Španělský fotbal je hodně jiný než jinde v Evropě. Všichni si pamatujeme na úspěchy španělské reprezentace a široké portfolio hráčů. Když je k tomu nedonutíte, tak neztratí míč. To je v domácím prostředí velká výhoda. Nevidíte zkažený první dotek nebo přihrávky, hráči si neustále hledají místo. Domácí prostředí a fantastické hřiště je jejich výhoda. Když mají míč ve vzduchu, tak je to pro ně nepříjemné. Když ho mají na zemi, tak mění těžiště hry hrozně rychle. Je to i tím stylem, kdy si poziční hrou soupeře unaví, ten je pak v průběhu zápasu někde pozdě a udělá chybu. Samozřejmě mají neskutečnou produktivitu. Když se díváte na sestřih jejich gólů, tak jsou to zakončení do šibenice nebo k tyči,“ dodal.

„V Genku se nám povedlo, že všichni hráči ze základní sestavy zahráli dobře a přiblížili se maximu. Když vám v takových zápasech nezahrají dva nebo tři hráči tak, jak mohou, tak vás soupeř přehraje. Je potřeba, aby hráči podali nebojácný a aktivní výkon. Druhá věc, zároveň nejdůležitější, je, že nesmíme ztratit míč v přechodové fázi. V momentě, kdy ztratíte míč ve středu pole, tak jsou jejich brejky smrtící. Oba útočníci se nezapojují do obranné fáze a zůstávají nahoře. Základní věc je neztrácet míče v přechodové fázi a přihrávce nahoru,“ trenér Trpišovský věří, že budou úspěšný.

Čtsa, foto, zdroj: www.slavia.cz 

Napsat komentář