Fanklub fotbalové reprezentace zahájí činnost, podporují ho Nedvěd i Šilhavý

Ve středu 6. března zahájí činnost nově vzniklý Fanklub fotbalové reprezentace. Ten založili fanoušci českého národního týmu a má podporu Fotbalové asociace ČR. Jeho členové získají spoustu výhod a možnost ovlivnit dění kolem reprezentace.

„Poprvé budeme už na nejbližších zápasech českého nároďáku. V Anglii plánujeme třeba tak zvané fanpointy v hospodách kolem stadionu ve Wembley, kde se budou fanoušci scházet. Taky sehrajeme fotbalový zápas proti anglickým fanouškům. Při domácím přípravném utkání proti Brazílii pak budou mít členové Fanklubu možnost ovlivnit hudbu na stadionu v Edenu a jen oni budou mít přístup do velkého stanu s pivem zdarma,“ nastínil manažer Fanklubu Svatopluk Smysl, který projekt představil na setkání s novináři v Hard Rock Cafe v Praze.

Členové Fanklubu získají spoustu výhod. Dostanou například možnost prostřednictvím svých zástupců napřímo komunikovat s vedením reprezentace, scházet se s hráči nebo trenéry, podílet se na choreografii při zápasech… A Fanklub také bude jednat o výhodách při nákupu vstupenek. Poprvé už před zápasem proti Brazílii – i když je utkání v pražském Edenu jinak vyprodané, Fanklub má k dispozici 2200 vstupenek a ty nabídne prvním 1100 členům.

Přímo v místech zápasů bude fanouškům pomáhat tak zvaný Supporter Liaison Officer. Ten bude spojkou s příznivci, které bude informovat o podmínkách a specifikách každého stadionu i země. Komunikovat bude hlavně na e-mailové adrese fans@fanklubrepre.cz a twitterovém účtu @fanklubrepre, který už funguje.

Myšlenku založit Fanklub podporuje i bývalý kapitán české reprezentace a držitel Zlatého míče Pavel Nedvěd: „Je to fajn. Bez fanoušků by fotbal vůbec nebyl. Když jsem hrál v reprezentaci já, tak nás fanoušci fantasticky podporovali doma i venku. Podpora je strašně důležitá, takže doufám, že tenhle projekt bude fungovat z obou stran.“

Fanklub má většina zahraničních reprezentací. U těch největších se inspirovali i čeští zástupci. Francie je pro ně příkladem, jak vyjednávat o výhodnějším nákupu vstupenek, v Německu je zase populární setkávání členů fanklubu se zástupci reprezentace.

„Komunikace s  fanoušky je důležitá pro celý tým, který vedu,“ podporuje Fanklub také trenér národního týmu Jaroslav Šilhavý. „Když je plný stadion a dobrá atmosféra, tak se hned hraje líp. Když to funguje v klubech, tak proč by to nemělo fungovat v reprezentaci? Takže já tuhle iniciativu jednoznačně vítám.“

Členství platné do července 2020 včetně uvítacího balíčku vyjde na 890 korun, děti zaplatí 490 korun.

„Máme v hlavě spoustu nápadů. Chceme, aby se fanoušci cítili na zápasech české reprezentace co nejlépe a taky aby se utužil vztah příznivců a národního týmu. Proto věříme, že se nám podaří celý projekt rozjet co nejlépe a společně se příští rok všichni potkáme na mistrovství Evropy,“ dodal manažer Fanklubu Svatopluk Smysl.

Petr Šedivý, Tiskový mluvčí fotbalové reprezentace,

Svatopluk Smysl,Manažer Fanklubu fotbalové reprezentace,

Foto: www.sportovnizurnal.cz

Napsat komentář