Výsledky 23. kola FORTUNA:LIGY

Sigma porazila zaslouženě Duklu 4:0, která zůstává poslední

Fotbalisté Olomouce zvítězili po výborném výkonu ve 23. kole FORTUNA:LIGY na Julisce nad poslední Duklou Praha 4:0, zároveň si připsali třetí výhru po sobě. Dvě branky Sigmy vsítil Lukáš Kalvach, po jedné přidali Tomáš Zahradníček a Martin Nešpor. Dukla opět doma po průměrném výkonu prohrála, na vítězství čeká už sedm kol. Naopak Olomouc se výkonnostně zlepšila, oproti úvodní jarní časti ligy. Dukla zklamala a zůstává v ligové tabulce poslední o bod za Karvinou.

FK Dukla Praha – SK Sigma Olomouc 0:4 (0:2)

Branky: 41. a 90.+1 Kalvach, 35. Zahradníček, 85. Nešpor. Rozhodčí: Berka – Pelikán, Pospíšil. ŽK: Krunert, Ďurica – Sladký, Nešpor, Vepřek. Diváci: 1 413.

Dukla: Rada – Raspopovič, Ďurica, Bezpalec – Miloševič (46. Hadaščok), Koval, Krunert (46. González), Douděra – Tetour (72. Djuranovič) – Podaný, Holenda. Trenér: Skuhravý.

Olomouc: Buchta – Sladký, Beneš, Jemelka, Vepřek – Zahradníček, Houska, Plšek (82. Dvořák), Kalvach, Texl (73. Falta) – Nešpor (87. Yunis). Trenér: Jílek.

Příbram porazila zaslouženě 2:1 Karvinou

Fotbalisté Příbrami vyhráli ve 23. kole FORTUNA:LIGY v dramatickém utkání s Karvinou 2:1. Vedení Středočechů zařídil v úvodu zápasu opět na hostování ze Slavie Jan Matoušek, za hosty v 78. minutě vyrovnal David Guba, ale výhru domácího celku rozhodl v závěru střídající Radek Voltr. Příbram se zaslouženě posunula na dvanácté místo ligové tabulky a zároveň odskočila moravskému týmu na devět bodů. Karviná má na předposledním místě, jen jednobodový náskok před pražskou Duklou.

1. FK Příbram – MFK Karviná 2:1 (1:0)

Branky: 2. Matoušek, 87. Voltr – 78. Guba. Rozhodčí: Nenadál – Paták, Horák.
ŽK: Chaluš (Př.). Diváci: 2 167.

Příbram: Kočí – Nový, Chaluš, Tregler, Antwi – Kingue (85. Voltr), Jablonský (80. Keita) – Fantiš (65. Vůch), Květ, Mingazov – Matoušek. Trenér: Csaplár.

Karviná: Berkovec – Čolič, Krivák, Rundič, Djordjevič – Bukata, Faško – Budínský (46. Ba Loua), Moravec (86. Dramé), Galuška (59. Guba) – Wágner. Trenér: Hrnčár.

Boleslav v oslabení vybojovala na Slovácku remízu!

Fotbalisté Mladé Boleslavi vybojovali ve 23. kole FORTUNA:LIGY od 74. minuty v oslabení, kdy byl vyloučen za hrubý faul Alexej Tatajev na hřišti Slovácka remízu 1:1 a současně si připsali další jarní neporazitelnost. Domácí se ujali vedení v úvodu druhého poločasu, zásluhou Tomáše Zajíce, ale středočeský celek dokázal v deseti v 77. minutě vyrovnat, kdy se přesně trefil kapitán Tomáš Přikryl a zařídil, aby si domácí tým připsal první remízu v sezoně.

1. FC Slovácko – FK Mladá Boleslav 1:1 (0:0).

Branky: 49. Zajíc – 77. Přikryl. Rozhodčí: Machálek – Caletka, Dresler. ŽK: Reinberk – Fulnek, Hájek, Přikryl, Hubínek, Tatajev. ČK: 74. Tatajev (Bol.).
Diváci: 3419.

Slovácko: Trmal – Juroška, Hofmann, Kadlec, Reinberk – Sadílek (80. Hološko), Daníček – Navrátil, Janošek, Kalabiška – Zajíc. Trenér: Šmarda.

Mladá Boleslav: Šeda – Křapka, Hájek, Jugas, Fulnek – Takács (66. Tatajev), Hubínek – Přikryl, Bucha (83. Wiesner), Ladra (52. Mešanovič) – Komličenko. Trenér: Weber.

Viktoria Plzeň zdolala v Dossan aréně Jablonec 1:0 a bodově se dotáhla na Slavii

Fotbalisté Plzně ve 23. kole FORTUNA:LIGY porazili v domácím prostředí za vydatné podpory fanoušků Jablonec 1:0 gólem Romana Procházky. Obhájci mistrovského titulu se tak bodově dotáhli na vedoucí Slavii, která se ale střetne v nedělním vršovickém derby s Bohemians 1905. Viktoria tak vrátila soupeři podzimní porážku 0:3, v nejvyšší fotbalové soutěži neprohrála v sérii čtrnácti utkání. Naopak Severočeši potřetí za sebou nezvítězili a zůstali v tabulce pátí.

FC Viktoria Plzeň – FK Jablonec 1:0 (1:0)

Branka: 22. Procházka. Rozhodčí: Marek – Kubr, Hock. ŽK: Procházka, Limberský, Bakoš – Sobol, Považanec. Diváci: 8975.

Plzeň: Hruška – Havel, Hubník, Pernica, Limberský – Procházka, Hrošovský – Kayamba (61. Pačinda), Hořava (89. Brabec), Kovařík – Beauguel (54. Bakoš). Trenér: Vrba.

Jablonec: Hrubý – Holeš, Hovorka, Břečka (88. Chramosta), Sobol – Kubista – Acosta (86. Pleštil), Trávník (83. Pilík), Považanec, Vatajelu – Doležal. Trenér: Rada

Costa zařídil Spartě vítězství v Liberci!

Fotbalisté pražské Sparty vyhráli ve šlágru 23. kola FORTUNA:LIGY v Liberci 1:0. V průběhu zápasu si oba týmy vypracovaly několik gólových šancí, které ale neproměnily. O první výhře Pražanů po šesti ligových zápasech a sedmi letech rozhodl v 56. minutě hlavičkou z rohového kopu Costa Nhamoinesu. V 81. minutě mohl z penalty vyrovnat Libor Kozák, ale brankář Florin Nita, jeho snahu perfektním zákrokem vyrazil. Sparťané po dobrém výkonu, dokázali vybojovat čtvrtou jarní výhru a tři body. Letenští mají na třetí příčce ligové tabulky náskok šesti bodů, na čtvrtý ostravský Baník. Liberec je zatím sedmý.

Trenér Zolto Hornyák po utkání:

FC Slovan Liberec – AC Sparta Praha 0:1 (0:0)

Branka: 56. Costa. Rozhodčí: Franěk – Vlasjuk, Vitner. ŽK: Kozák, Potočný – Sáček, Costa, Zahustel. Diváci: 9 546.

Liberec: Nguyen – Mikula, Kačaraba (40. Koscelník), Karafiát, Hybš – Potočný, Breite (70. Musa), Oscar, Pešek – Sýkora (60. Nešický) – Kozák. Trenér: Hornyák.

Sparta: Nita – Zahustel, Plechatý, Costa, Hanousek – Sáček, Frýdek – Hložek, Dočkal (90. Hašek), Karlsson (64. Čivič) – Drchal (71. Tetteh). Trenér: Ščasný.

Neděle 3. března 2019:

Slavia vyhrála vršovické derby!

Fotbalisté Slavie vyhráli zaslouženě ve 23. ligovém kole FORTUNA:LIGY ve vršovickém Ďolíčku na hřišti Bohemians 1905 3:0, a dál mají v tabulce tří bodový náskok před Plzní. Slávisté rozhodli o výhře ve vršovickém derby v prvním poločase, po neuznaném gólu domácího Davida Puškáče po faulu na hostujícího Masopusta před domácí brankou. Hlavní rozhodčí po zhlédnutí videozáznamu nařídil penaltu, kterou proměnil Tomáš Souček. V nastavení se trefil po centru z pravé strany Milan Škoda. Pojistku přidal po změně stran nádhernou střelou z dvaceti metrů Josef Hušbauer. Bohemka opět potvrdila, že je v domácím prostředí nejhorší tým ligy a v tabulce je čtrnáctá s náskokem pěti bodů na předposlední místo.

Bohemians Praha 1905 – SK Slavia Praha 0:3 (0:2)

Branky: 26. Souček (pen.), 45+3. Škoda, 78. Hušbauer. Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Hájek. ŽK: Krch, Vacek – Škoda, Hušbauer. Diváci: 4 959.

Bohemians: Fryšták – Dostál, Hůlka, Krch – F. Hašek (71. Marhún), Levin, Vacek, Bartek – Reiter (75. Záviška), Puškáč (75. Vodháněl), Vaníček. Trenér: M. Hašek.

Slavia: Kolář – Coufal, Ngadeu, Deli, Bořil – Souček, Král (82. Traoré) – Masopust (65. Zmrhal), Hušbauer, Stoch – Škoda (76. Olayinka). Trenér: Trpišovský.

Teplice poprvé na jaře vyhrály!

Fotbalisté Teplic v utkání 23. kola FORTUNA:LIGY porazili 3:2 Opavu a poprvé v jarní ligové části nejvyšší fotbalové soutěže nakonec vyhráli. Severočechy dostal do vedení dvěma góly Jakub Hora, za hosty snížil v prvním poločase Jan Žídek. Slezané dostali ve druhém poločase domácího soupeře po aktivní hře pod obrovský a výrazný tlak. Přesto inkasovali po hezké akci, kdy třetí gól domácích vsítil Jan Kuchta. V závěru snížil na rozdíl jednoho gólu Václav Juřena.

FK Teplice – SFC Opava 3:2 (2:1)

Branky: 8. (pen.) a 36. Hora, 84. Kuchta – 44. Žídek, 88. Juřena. Rozhodčí: Ginzel – Mokrusch, Kožár. ŽK: Ljevakovič, Shejbal, Jeřábek, Vondrášek, Kuchta, Hora, Trubač – Helebrand, Smola. Diváci: 2 891.

Teplice: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Shejbal, Krob – Hora, Ljevakovič (73. Hošek), Kučera, Moulis – Jindráček (67. Trubač), Žitný (55. Kuchta). Trenér: Hejkal.

Opava: Šrom – Helebrand (46. Schaffartzik), Simerský, Svozil, Žídek – Jurečka, Zavadil, Janetzký, Řezníček (78. Juřena), Stáňa (58. Zapalač) – Smola. Trenér: Kopecký.