MISTROVSTVÍ SVĚTA NA SLOVENSKU SE ZÚČASTNÍ ROZHODČÍ M. FRAŇO, J. HRIBIK, M. LHOTSKÝ A J. ONDRÁČEK

 Na listině rozhodčích pro mistrovství světa 2019 na Slovensku, kterou dnes zveřejnila Mezinárodní hokejová federace IIHF, figurují i hlavní rozhodčí Martin Fraňo s Janem Hribikem a čároví Miroslav Lhotský s Jiřím Ondráček. Na mistrovství světa divize I, skupiny A v Kazachstánu byl nominován hlavní rozhodčí Robin Šír.

Se čtyřmi zástupci mezi dvaatřicítkou nominovaných bude mít Česká republika spolu s Finskem, Kanadou, Ruskem a Spojenými státy na šampionátu nejvyšší zastoupení. Martin Fraňo (1981) s Miroslavem Lhotským (1978), kteří se na mistrovství světa představili již čtyřikrát, budou patřit k nejzkušenějším, více startů na šampionátu, po pěti, shromáždili z nominovaných rozhodčích pouze Aleksi Rantala z Finska a Roman Gofman z Ruska. Na mistrovství světa a zimních olympijských hrách se v minulosti představil také Jan Hribik (1983), Jiří Ondráček (1990), účastník juniorského mistrovství světa, se vrcholné mezinárodní akce zúčastní poprvé. Zajímavostí je nominace hlavního rozhodčího Jevgenie Romaška z Ruska, který působil čtyři sezóny v zámořské NHL (66 utkání) a AHL, na mistrovství světa však bude debutovat.

Hlavní rozhodčí Martin Fraňo a Jan Hribik (Česká republika), Tobias Bjork a Linus Ohlund (Švédsko), Roman Gofman a Jevgenij Romaško (Rusko), Oliver Gouin a Brett Iverson (Kanada), Mikko Kaukokari a Aleksi Rantala (Finsko), Stephen Reneau a Jeremy Tufts (USA), Manuel Nikolic (Rakousko), Gordon Schukies (Německo), Maxim Sidorenko (Bělorusko) a Peter Stano (Slovensko). Čároví rozhodčí Miroslav Lhotský a Jiří Ondráček (Česká republika), William Hancock II a Brian Oliver (USA), Gleb Lazarev a Dmitrij Šišio (Rusko), Dustin McCrank a Nathan Vanoosten (Kanada), Lauri Nikulainen a Hannu Sormunen (Finsko), Andrew Dalton (Velká Británie), Dmitrij Golyak (Bělorusko), Rene Jensen (Dánsko), Roman Kaderli (Švýcarsko), Joep Leemakers (Nizozemsko) a Andreas Malmquist (Švédsko).   

Praha, dne 01. 03. 2019

Mgr. Zdeněk Zikmund, tiskový mluvčí,

Napsat komentář