Výsledky 22. kola: Boleslav opět bodovala, Teplice remizovali, Olomouc zdolala Příbram, Bohemka konečně vyhrála!

Boleslav porazila Jablonec v nastavení!

Fotbalisté Mladé Boleslavi ve 22. kole FORTUNA:LIGY zvítězili doma s novými posilami ze Slavie a Sparty 1:0 nad Jabloncem. Výhru zařídil ve třetí minutě nastavení Tomáš Přikryl. Zápasová bilance Středočechů v podzimní a jarní časti je velice příznivá, neboť neprohráli podeváté za sebou a jsou v ligové tabulce na osmém místě. Naopak Jablonec se snažil plně bodovat, ale nakonec ztratil z posledních pěti zápasů body, v tabulce zůstal pátý za Spartou a Baníkem.

FK Mladá Boleslav – FK Jablonec 1:0 (0:0)

Branka: 90. + 3 Přikryl. Rozhodčí: Proske – Paták, Ratajová. ŽK: Mešanovič, Matějovský – Trávník, Vatajelu. Diváci: 2 956.

M. Boleslav: Šeda – Křapka, Takács, Hájek, Fulnek – Hubínek, Tatajev (66. Bucha) – Přikryl, Matějovský, Ladra (46. Mešanovič) – Komličenko. Trenér: Weber.

Jablonec: Hrubý – Holeš, Hovorka, Břečka, Sobol – Kubista, Považanec – Acosta (88. Pleštil), Trávník, Vatajelu – Doležal. Trenér: Rada.

Teplice vybojovaly v Karviné první jarní bod!

Fotbalisté Karviné remizovali doma ve 22. kole FORTUNA:LIGY s Teplicemi 1:1, zároveň se posunuli v tabulce o bod od poslední Dukly Praha. Domácí se ujali vedení v závěru prvního poločasu zásluhou Tomáše Wágnera. Severočeši vyrovnali v 72. minutě z pokutového kopu Tomášem Horou. Karviná opět nedokázala ani v šestém vzájemném prvoligovém utkání vyhrát s Teplicemi, které na jaře získaly první bod.

FK Karviná – FK Teplice 1:1 (1:0)

Branky: 45. +1 Wágner – 72. Hora z penalty. Rozhodčí: Marek – Podaný, Dobrovolný. ŽK: Rundič, Faško, Djordjevič, Krivák – Ljevakovič, Čmovš.
Diváci: 2 245.

Karviná: Berkovec – Čolič (77. Guba), Krivák, Rundič, Djordjevič – Bukata – Ba Loua (67. Moravec), Budínský, Faško (86. Dramé), Galuška – Wágner. Trenér: Hrnčár.

Teplice: Grigar – Vondrášek, Čmovš, Shejbal, Krob (79. Hošek) – Hyčka (46. Moulis), Kučera, Ljevakovič (54. Trubač), Hora – Jindráček, Žitný. Trenér: Hejkal.

Olomouc zdolala Příbram a poskočila na dvanácté místo!

Fotbalisté Olomouce po zlepšeném výkonu v důležitém zápase zvítězili ve 22. kole FORTUNA:LIGY v dramatickém souboji nad Příbramí 2:0. Za domácí otevřel skóre ve 26. minutě Jakub Plšek, v nastavení pojistil zaslouženou výhru Tomáš Zahradníček. Sigma poprvé v novém ročníku sezony, vyhrála dvě kola za sebou, současně se přesunula na dvanácté místo v tabulce. Naopak ligový nováček z Příbrami neopakoval dobrý výkon z minulého kola, doma proti Zlínu a prohrál poprvé s Olomoucí po pěti zápasech v tabulce a figuruje na třinácté příčce.

SK Sigma Olomouc – 1.FK Příbram 2:0 (1:0)

Branky: 26. Plšek, 90. +3 Zahradníček. Rozhodčí: Hrubeš – Kubr, Vaňkat.
ŽK: Sladký, Vepřek – Chaluš, Květ. Diváci: 2 748.

Olomouc: Buchta – Sladký, Beneš, Polom, Vepřek – Zahradníček, Kalvach, Plšek (80. Dvořák), Houska (90. Štěrba), Falta – Nešpor (72. Yunis). Trenér: Jílek.

Příbram: Kočí – Nový, Chaluš, Tregler, Antwi – Kingue (58. Keita), Jablonský (84. Kodr) – Rezek (63. Voltr), Matoušek, Mingazov – Květ. Trenér: Csaplár.

Fotbalisté Bohemians se konečně dočkali výhry!

Fotbalisté Bohemians 1905 dokázali po deseti kolech konečně vyhrát ve 22. kole FORTUNA:LIGY ve Zlíně 2:0. Autory gólů byl v závěru prvního dějství Krch a zaslouženou výhru potvrdil v nastavení zápasu Vacek. „Klokani“ byli v průběhu zápasu lepším týmem, takže v nejvyšší fotbalové soutěži, zároveň přerušili sérii utkání bez vstřeleného gólu, celkem 479 minut. Naopak domácí opět po šesté za sebou prohráli. Jejich hra postrádala důraz, přesnou přihrávku a konečně finální zakončení.

FC Fastav Zlín – Bohemians Praha 1905 0:2 (0:1)

Branky: 29. Krch. 90. +3 Vacek. Rozhodčí: Zelinka – Vasjuk, Leška. ŽK: Čanturišvili – Ljovin, Bartek, Vacek. Diváci: 3 065.

Zlín: Dostál – Holík (78. Jakubov), Buchta, Bačo, Bartošák – Matejov, Hnaníček, Jiráček, Čanturišvili – Poznar, Železník (63. Džafič). Trenér: Pivarník.

Bohemians: Fryšták – Hůlka, Krch, Pokorný – Záviška, Reiter (78. Dostál) , Ljovin, Vacek, Bartek – Vaníček, Puškáč (65. Koubek, 89. Jindřišek). Trenér: M. Hašek.