Liberec porazil Duklu!

Fotbalisté Liberce vyhráli ve 22. kole Fortuna ligy nad pražskou Duklou Praha 2:0 góly Matěje Hybše a Libora Kozáka. Severočeši měli v průběhu zápasu více ze hry a po druhé jarní výhře se posunuli na šesté místo neúplné ligové tabulky. Dukla nedokázala zopakovat pondělní dobrý výkon proti Spartě a zůstává na poslední příčce.

Liberec začal utkání velice aktivně a už ve čtvrté minutě se dostal do první šance Kozák, ale jeho dorážku zlikvidoval hostující brankář Rada. Další šanci měl Kozák o čtvrthodinu později, ale přízemní přihrávku z levé strany nedokázal zblízka zpracovat.

Před přestávkou se oba celky ještě snažily, strhnout vedení na svoji stranu, ale jejich snaha převážně končila nepřesnou přihrávkou a ztrátou míče před finálním zakončením.

Do druhého poločasu po hodině hry dochází u Slovanu k dvojímu střídání, to přineslo vedení, kdy poslal domácí Pešek z pravé strany centr do šestnáctky, na odražený míč si naběhl hlavou Kozák a následnou hlavičkou našel na malém volného Hybše, který otevřel skóre utkání 1:0.

Oba trenéři následně vystřídali, především Pražané, kteří se snažili o zkorigování výsledku, jenže scházelo finální zakončení. Přesto měli Severočeši dál nepatrnou herní převahu, která převážně končila na polovině soupeře zbytečnou ztrátou míče.

V 88. minutě potvrdili domácí zaslouženou výhru, kdy se dostal po ideální přihrávce do úniku Kozák a přesným obloučkem přes brankáře hostí poslal míč do prázdné branky 2:0. Zároveň si ve třetím utkání ligové soutěže připsal druhý gól.

„Věděli jsme, že nás čeká hodně těžký a velmi důležitý zápas. Dukla se v poslední době hodně zlepšila, navíc produkovala taktiku, kouskovat hru a neinkasovat. Ale náš tým prokázal charakter, vyšlo nám střídání Malinského, především Kozák dokázal, proč jsme ho tolik chtěly. Opět dal gól, zejména podržel míč a do šancí své spoluhráče, posílal. Naše výhra byla zasloužená,“ zhodnotil Zsolt Hornyák trenér Liberce.

„V prvním poločase jsem měl z naší hry špatný pocit. Nesprávný pohyb, zejména jsme se soupeři nevyrovnali v agresivitě, chyběly nám kvalitní náběhy a finální zakončení. O výhře domácích se rozhodovalo ve chvíli, kdy jsme začínali hrát dost aktivně. Ze standardky tam byla taktická chyba u rohového praporku, takže jsme to měli zvládnout lépe. Prohráli jsme nakonec zaslouženě,“ řekl Roman Skuhravý trenér Dukly.

FC Slovan Liberec – FK Dukla Praha 2:0 (0:0)

Branky: 60. Hybš, 88. Kozák. Rozhodčí: Pechanec – Kotalík, Pečenka. ŽK: Hybš, Mara, Kozák – Souček, Ostojič. Diváci: 2777.

Liberec: Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Mikula, Hybš – Potočný (58. Malinský), Oscar, Breite, Nešický (55. Oršula), Pešek (68. Mara) – Kozák. Trenér: Hornyák.

Dukla: Rada – Kozma, Raspopovič, Ostojič – Miloševič (74. Holík), Hanousek, Koval, González (66. Djuranovič), Souček (61. Douděra) – Tetour, Podaný. Trenér: Skuhravý.