Bořek Dočkal se vrátil do Sparty!

Bořek Dočkal opět oblékne rudý sparťanský dres. Vedení Sparty se s hráčem domluvilo na podmínkách hráčského kontraktu na tři a půl roku. Velice aktivní záložník, který se podílel na zisku double a postupu do čtvrtfinále Evropské ligy a po dvou letech svého zahraničního působení, je opět hráčem pražské Sparty!

Poslední soutěžní zápas v rudém dresu před odchodem do Číny odehrál Bořek Dočkal před dvěma lety 19. února 2017 v ligovém utkání proti Bohemians Praha 1905, který Sparta vyhrála 1:0. V úvodu jarní části ročníku 2018 – 2019 u výhry v 20. kole nad Bohemkou na Letné, Dočkal nebyl. V dalším kole na pražské Julisce s Duklou, sledoval výhru Sparty z tribuny. Takže jeho návratu do základní sestavy nic nebrání, aby nastoupil v neděli na Letné v 22. kole v důležitém zápase proti Baníku.   

Sparta se před více než týdnem domluvila čínským klubem Che-nan Ťien-jie na podmínkách přestupu mezi kluby, tím ukončil v uplynulém víkendu Bořek svůj hráčský kontrakt v Číně. Následně se uskutečnilo finální jednání mezi hráčem a vedením ACS.

„Věřím, že se do Sparty ještě vrátím a že jsem neodehrál za Spartu poslední zápas,“ pronesl Bořek před dvěma lety. Po jedné sezoně v Číně a ročním hostování ve Filadelfii se jeho slova nakonec naplnila.

„Jsme moc rádi, že se nám podařilo získat Bořka zpátky na Letnou. Potřebovali jsme velice zkušeného hráče a lídra, což Bořek splňuje. Stejně si nemyslíme, že může sám vyřešit všechny naše potíže, se kterými se potýkáme. Měl by dobře zapadnout do hráčského kádru, který vytváříme. Určitě nabídne spoluhráčům své dlouholeté herní zkušenosti, což je velmi důležité z hlediska skladby našeho týmu,“ řekl sportovní ředitel Tomáš Rosický.

„Bořka dobře znám z jeho minulého působení ve Spartě. Vždy patřil ke klíčovým hráčům. Je to lídr, dokáže na hřišti usměrnit spoluhráče,“ řekl na adresu Bořka kouč Zdeněk Ščasný, který společně se záložníkem před třemi lety slavil postup do čtvrtfinále Evropské ligy. „Za důležitou věc považuji, že s námi už nějakou dobu trénoval a s týmem je dost sžitý. Dařilo se mu v poslední době ve Filadelfii a v národním týmu v roli kapitána, věřím, že na to naváže po návratu do Sparty,“ doplnil kouč.

Bořek Dočkal odehrál v průběhu svého prvního angažmá na Letné za Spartu v letech 2013 – 2017 dohromady 95 zápasů v české lize, vstřelil 24 gólů a připsal si 44 asistencí.

Čtsa, audio, zdroj: www.sparta.cz

Napsat komentář