Nominace do Glasgow schválena

Předsednictvo Českého atletického svazu schválilo nominaci na halový evropský šampionát. Do Glasgow by mělo odcestovat jednadvacet atletů.

Oproti předešlému HME v Bělehradě, je česká sestava o tři závodníky v individuálních disciplínách chudší. Ovšem někteří atleti ještě mohou doufat v pozvání ze strany EA.

Mezi největší medailové naděje by měl patřit čtvrtkař Pavel Maslák, který bude již potřetí v řadě obhajovat mistrovský titul. Přemožitele nenašel na HME v Göteborgu, Praze ani Bělehradě. V průběžných evropských tabulkách mu patří třetí místo, což ho opět pasuje do role jednoho z favoritů na pódiové umístění. V podobné pozici odcestuje také Jan Tesař, jenž se v evropských statistikách této sezóny vyhřívá hned za Maslákem na čtvrtém místě a jistě by rád vylepšil svou osmou pozici z Bělehradu. Čtvrtkařskou sestavu doplňuje ještě Vít Müller. Svou premiéru na halovém mistrovství Evropy prožije ve stejné disciplíně Lada Vondrová.

Stříbro bude obhajovat koulař Tomáš Staněk. Svěřenec trenéra Tylčeho je momentálně v evropských tabulkách druhý za Němcem Davidem Storlem. Přestože svými starty letos šetřil, určitě pomýšlí na nejvyšší příčky.

Třetím obhájcem cenného kovu z minulého HME je Filip Sasínek, který si před dvěma lety v Bělehradě doběhl pro bronz. Letos to však nebude mít snadné, jelikož nepatří mezi favority. Druhým českým zástupcem na této distanci bude Jan Friš. Bez šancí na pěkné umístění nebudeme ani na patnáctce žen, kde se na startovní čáru postaví trio Simona Vrzalová, Diana Mezuliáníková a Kristiina Mäki. Papírové předpoklady favorizují hlavně čerstvou národní rekordmanku Vrzalovou, která se nachází v životní formě.

Na mužskou osmistovku vysíláme hned dva nadějné borce. Tím jedním je sedmý muž letošních evropských tabulek Filip Šnejdr, kterého doplňuje finalista loňského mistrovství Evropy v Berlíně Lukáš Hodboď.

Ve výškařském sektoru se v soutěži žen představí Michaela Hrubá, která si před dvěma lety z Bělehradu odvezla šesté místo. Na HME si opět zazávodí také výškař Martin Heindl. S nejlepšími evropskými tyčkařkami poměří své síly Romana Maláčová a Amálie Švábíková. V mužském dálkařském klání bude naším želízkem v ohni Radek Juška.

Těšit se můžeme také na šedesátku v obou kategoriích. Semifinálovou účast z HME v Bělehradě bude chtít zopakovat česká rekordmanka Klára Seidlová. Podobné ambice má mezi muži Zdeněk Stromšík.

Bez české účasti se neobejdou ani vícebojařské soutěže. Na základě svých halových výkonů obdrželi pozvánky od EA Eliška Klučinová a Jiří Sýkora.

Nominace českého týmu na HME v Glasgow

Ženy

60 m – Klára Seidlová
400 m – Lada Vondrová
1500 m – Kristiina Mäki, Diana Mezuliáníková, Simona Vrzalová
Výška – Michaela Hrubá
Tyč – Romana Maláčová, Amálie Švábíková
Pětiboj – Eliška Klučinová

Muži

60 m – Zdeněk Stromšík
400 m – Pavel Maslák, Vít Müller, Jan Tesař
800 m – Lukáš Hodboď, Filip Šnejdr
1500 m – Jan Friš, Filip Sasínek
Výška – Martin Heindl
Dálka – Radek Juška
Koule – Tomáš Staněk
Sedmiboj – Jiří Sýkora.

Petr Jelínek,Oddělení komunikace, ČAS,

Napsat komentář