Boleslav potřebuje potvrdit body z Teplic!

Utkání 22. kola české FORTUNA:LIGY ročníku 2018-19 FK Mladá Boleslav – FK Jablonec se hraje v sobotu 23. února 2019 od 17: 00  hodin na mladoboleslavském Městském stadionu.

Boleslav s Jabloncem se dosud střetly devětadvacetkrát o prvoligové body. Boleslav vyhrála jedenáctkrát, prohrála sedmkrát a s nerozhodným výsledkem se týmy rozešly jedenáctkrát. Celkový poměr gólů je 37:29 v boleslavský prospěch, což činí střelecký průměr 2,27 gólů/utkání. Dvakrát, na podzim 2011 a na jaře 2017, se hrálo zcela bez gólů.

Nejčastějším výsledkem prvoligových střetnutí boleslavských a jabloneckých fotbalistů v dosavadních zápasech byla remíza 1:1. Skončilo tak devět utkání, z nich čtyři na boleslavském a pět na jabloneckém trávníku.

Ze čtrnácti vzájemných utkání na mladoboleslavském trávníku Boleslav vyhrála šestkrát, remizovala pětkrát a prohrála třikrát s celkovým skóre 19:13.

Boleslav se s Jabloncem v rozmezí necelých čtyř let (2013-16) šestkrát střetla v českém poháru, z toho dvakrát ve finále. Boleslav z šesti pohárových utkání vyhrála jen dvě

Finále poháru 2012/13 (hrálo se na hřišti v Chomutově) FK Mladá Boleslav – FK Baumit Jablonec 2:2 na penalty 4:5. Pohár získal Jablonec.

Čtvrtfinále poháru 2013/14 FK Baumit Jablonec – FK Mladá Boleslav 2:0, odveta FK Mladá Boleslav – FK Baumit Jablonec 1:0. Do semifinále postoupil Jablonec.

Semifinále poháru 2014/15 FK Mladá Boleslav – FK Baumit Jablonec 1:2, odveta FK Baumit Jablonec – FK Mladá Boleslav 1:0. Do finále postoupil Jablonec.

Finále poháru 2015/16 (hrálo se na hřišti v Teplicích) FK Mladá Boleslav – FK Jablonec 2:0. Pohár získala Mladá Boleslav.

V dosud sehraných jedenadvaceti ligových mistrácích ročníku 2018-19 Mladá Boleslav nastřílela 39 gólů, o které se podělilo deset boleslavských střelců a jeden soupeř vlastencem: 20 – Nikolay Komlichenko, 4 – Ladislav Takács, 3 – Tomáš Ladra, Tomáš Přikryl, 2 – Petr Mareš, Marek Matějovský, 1 – Adnan Džafič, Lukáš Hůlka, Antonín Křapka, Tiemoko Konaté a do vlastní branky karvinský Janeček.

Trenér Jozef Weber před Jabloncem

„Body přivezené z Teplic potřebujeme potvrdit výkonem a vítězstvím v domácím střetnutí s Jabloncem, přestože jde o těžkého soupeře z horních pater ligové tabulky,“ řekl boleslavský trenér Jozef Weber

Absence pro utkání s Jabloncem

Defenzivní hráč Petr Mareš v rekonvalescenci po operaci zlomené zánártní kůstky

Stoper Aleksandar Šušnjar v disciplinárním trestu za vyloučení v utkání 21. kola

Čtsa, Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav
Jiří Koros, manažer komunikace

www.fkmb.cz

Napsat komentář