Jediný gól rozhodl o prohře Liberce!

Ve 47. kole Tipsport extraligy překvapilo jednobrankové vítězství  olomouckých hokejistů nad vedoucím Libercem. Vyhlášení střelci Bílých Tygrů ztroskotali na skvěle chytajícím brankářem Lukášem.

Kromě Olomouce si v boji o předkolo play off  polepšil i Zlín vítězstvím nad Spartou 4:1. Zlín se tak bodově dotáhl na Spartu. Jen o tři body méně má jedenáctý Litvínov,  který  nestačil na rozjetý hradecký Montfield. Nicméně ve zbývajících čtyř kolech základní části o desátou příčku bude ještě rušno.

Velmi zajímavý boj  probíhal v severomoravském derby v Třinci. Ačkoliv Oceláři po dvou třetinách vedli 3:1 po kolapsu ve třetí třetině podlehli  Vítkovicím 3:4.  Pro Vítkovice byl zisk tří bodů velmi důležitý, neboť si upevnily šesté místo.

Po Vítkovicích získaly tři body na hřištích domácích  Brno po výhře v K.Varech 3:0 a  proti rozjeté Plzně dokázala držet krok Mladá Boleslav  jen prvních dvacet minut. Pak už „úřadovali “ Západočeši, zejména první útok, a skončilo to 1:4. Prohrou se mladoboleslavskému týmu zkomplikovala šance na účast v nejlepší šestce, má na Vítkovice ztrátu  čtyř bodů.

Výsledky 47.kola Tipsport extraligy:

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC – OCELÁŘI TŘINEC 3:4 (1:0, 2:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 8. O. Roman (Lev, Schleiss), 21. Dej (Trška, Lev), 29. Olesz (Lev, Hrabal) – 38. Novotný (Musil, Růžička), 43. Hrňa (P. Vrána), 46. P. Vrána (Růžička, Svačina), 54. M. Kovařčík (O. Kovařčík). Rozhodčí: Hodek, Lacina – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:3. Využítí: 2:1. Nejlepší hráči: Rastislav Dej – Petr Vrána. Diváci: 9 030.

PSG BERANI ZLÍN – HC SPARTA PRAHA 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Valenta (Dufek), 14. Fořt (Nosek), 22. E. Kulda (P. Sedláček), 27. Šlahař (P. Sedláček, Kubiš) – 12. Piskáček (Pech, Buchtele)
Rozhodčí: Jeřábek, Pešina – Frodl, Komárek. Vyloučení: 2:4. Nejlepší hráči: Pavel Sedláček – Lukáš Rousek. Diváci: 5 427.

HC OLOMOUC – BÍLÍ TYGŘI LIBEREC 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 34. Strapáč (Burian, Vyrůbalík). Rozhodčí: Hejduk, Bejček – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:5. Nejlepší hráči: Jan Lukáš – Tomáš Filippi. Diváci: 4 213.

HC ENERGIE KARLOVY VARY – HC KOMETA BRNO 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 15. Zaťovič (M. Erat, P. Holík), 24. P. Holík (Štencel, M. Erat), 34. Gulaši (Hruška). Rozhodčí: Pražák, Petružálek – Lhotský, Ganger.
Vyloučení: 1:4, Erat (Kom.) pět minut plus – konce zápasu. Nejlepší hráči: Jakub Černý – Petr Holík. Diváci: 3 410.

MOUNTFIELD HK – HC VERVA LITVÍNOV 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Zámorský (M. Chalupa, Smoleňák), 8. Rosandić (Miškář), 10. Kukumberg (Zámorský, Linhart), 22. Cingel (Rosandić) – 36. J. Mikúš (Trončinský, V. Hübl). Rozhodčí: Šír, Kika – Kajínek, Zavřel.
Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. Nejlepší hráči: Mislav Rosandić – Juraj Mikúš.
Diváci: 5 237.

BK MLADÁ BOLESLAV – HC ŠKODA PLZEŇ 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 8. R. Zohorna (P. Musil, Vondrka) – 20. Kodýtek (Jan Kovář, D. Kindl), 25. Indrák, 36. Gulaš (Jan Kovář), 47. Pour (Gulaš, Jan Kovář). Rozhodčí: Hribik, Kubičík – Lučan, Pešek. Vyloučení: 1:2.
Využití: 0:1. Nejlepší hráči: Pavol Skalický – Jan Kovář. Diváci: 3 269.

PIRÁTI CHOMUTOV – HC DYNAMO PARDUBICE 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Klhůfek (Blaha), 38. Raška (Tomica, Dietz), 47. Blaha (Růžička mladší). Rozhodčí: Horák, Svoboda – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 7:5, Dietz (Chom.) 10 minut. V oslabení: 1:0. Nejlepší hráči: Justin Peters – Petr Sýkora. Diváci: 3 571.