Příbram vyhrála zaslouženě nad Zlínem!

Fotbalisté Příbrami vyhráli v zajímavém utkání 21. kola FORTUNA:LIGY nad Zlínem 3:2.  U všech tří gólů domácích si připsal asistenci autor třetí branky Ruslan Mingazov, o zaslouženou výhru se zasloužili hráči Jan Rezek a Tomáš Jablonský. Středočeši tak porazili Zlín po deseti letech a zároveň se posunuli z místa baráže, naopak hosté nebodovali popáté za sebou.

Utkání začaly oba týmy velice opatrně a tak se většinou hrálo ve středu hřiště, ojedinělými protiútoky. Středočechům chybělo finální zakončení, které převážně končilo před velkým vápnem po nepřesné přihrávce ztrátou míče.  První přímou střelu na hostující branku poslal z velkého vápna Květ, jenže do středu branky, takže skončila v náručí brankáře Dostála. Po několika minutách se dostali domácí do další šance, ale jejich snahu o vedení hosté odvrátili hosté do bezpečí.

Hosté se naopak zaměřili na rychlé kombinace, především po své levé straně. V 28. minutě se hosté po hezké akci ujali vedení, kdy Bartošák našel po centru ve vápně volného Poznara, který nedal domácímu gólmanu žádnou šanci 0:1.

Příbram po inkasovaném gólu zvýšila důraz, který mohla zúročit vyrovnáním, když se dostal Mingazov po úniku do gólové šance, která ale skončila nepřesnou střelou nad brankou.

V závěru prvního poločasu se domácí po neustálém obléhání branky dočkali vyrovnání, když sudí po zhlédnutí videa nařídil penaltu po faulu Podia na Mingazova, kterou proměnil zkušený kapitán Rezek a zároveň si připsal 46. gól ve své bohaté fotbalové kariéry 1:1.

Do druhého poločasu zlínští střídají, do hry nenastoupil Podio Pablo, kterého nahradil Hnaníček.

Po 4. minutách po úvodním tlaku se domácí ujali vedení, když odražený míč nacentroval Mingazov do velkého vápna na Jablonského, ten se trefil přízemní střelou k tyči do sítě 2:1.

V 61. minutě zvyšují domácí po hrubé chybě hostující obrany na 3:1, když lobovaný míč po ideální přihrávce Květa, poslal přes vyběhnuvšího brankáře Dostála do branky Mingazov 3:1.

Hosté snížili na rozdíl jediného gólu po dvou minutách, po úniku Vyhnala, který zblízka prostřelil hostujícího gólmana a skóroval do prázdné branky 3:2. Následně mohli domácí ještě navýšit skóre po úniku Antwi po levé straně, ale na jeho centr nabíhající spoluhráči před brankou nedosáhli.

Domácí si za zaslouženou výhru připsali v tabulce velice důležité tři body, naopak hosté se ještě v závěru snažili aspoň o vyrovnání, ale jejich pokusy příbramští úspěšně odvraceli.

„Bylo to utkání, kde se potkal výkon s výsledkem. Předvedli jsme velice zajímavý fotbal, již před inkasovaným prvním gólem jsme měli několik slibných akcí, ale nedokázali jsme je proměnit. Musím pochválit hráče, že se dokázali zvednout a otočit výsledek třemi góly. Měli jsme další šance, takže mě zápas potěšil a diváky určitě pobavil. Po minulé porážce v Liberci jsem říkal, že prohru neberu zase tak vážně. Pro nás to byla generálka na jaro. Dnešní vítězný výsledek bude povzbuzením pro hráče, rovněž pro mě,“ zhodnotil zápas Josef Csaplár trenér Příbrami.

„V takovém utkání si můžeme přát, než se dostat do vedení v prvním poločase, všechno nám nahrávalo. Místo abychom hráli pořád svoji kombinační hru, tak faulujeme a uděláme před pauzou penaltu, necháme soupeře vyrovnat, navíc jsme nechytili úvod druhého poločasu. Chybí mi u hráčů větší agresivita a více náběhů na akce po stranách, které jsme si dokázali vytvořit. Ale je jasné, že na jaře se prostě hraje trochu jinak. Musíme být uvolněnější, hráči musí prokázat více herní agresivity a sebevědomí než dnes,“ řekl Roman Pivarník trenér Zlína.

1. FK Příbram – FC Fastav Zlín 3:2 (1:1)

Branky: 44. Rezek z pen., 49. Jablonský, 61. Mingazov – 27. Poznar, 63. Vyhnal. Rozhodčí: Berka – Pospíšil, Melichar. ŽK: Fantiš, Soldát – Podio.
Diváci: 2 168.

Příbram: Kočí – Nový, Kodr, Tregler – Jablonský, Soldát – Rezek (90. Kilián), Květ, Mingazov (90. Nitrianský), Antwi – Fantiš (86. Keita). Trenér: Csaplár.

Zlín: Dostál – Bačo, Buchta, Gajič (75. Čanturišvili) – Matejov, Holík, Jiráček, Podio (46. Hnaníček), Bartošák – Poznar, Hronek (59. Vyhnal). Trenér: Pivarník.