Vítězství uhájili, i když dohrávali druhý poločas v deseti

Boleslavští získali tři body v Teplicích, protože byli lepší než soupeř, přesnější v kombinaci i střelbě, důraznější v osobních soubojích a také nesmírně disciplinovaní a bojovní ve druhém poločase, který téměř celý odehráli v oslabení o vyloučeného stopera Šušnjara. Kromě dvou gólů Křapky a Komlichenka ještě nastřelili brankovou konstrukci Komlichenko, Ladra a Matějovský.

 První poločas dopadl dobře pro Boleslav, i když ho Teplice začaly aktivněji. Dva teplické ataky v úvodní pětiminutovce skončily vedle boleslavské branky. První ze čtyř rohů v prvním dějství odhlavičkoval od boleslavské branky stoper Hájek, jenž nastoupil poprvé k ligovému utkání v mladoboleslavském dresu.

Boleslavští v příštích minutách hru postupně vyrovnali a dokonce převzali taktovku hry. V 11. minutě povedený Přikrylův centr proletěl neškodně teplickým brankovištěm. Brankář Grigar si poradil s centrovanými míči od Matějovského i od Křapky. Ve 20. minutě Matějovského oblouček z trestného kopu Takács uvnitř šestnáctky hlavou posunul na Komlichenka, ale ten na míč nedosáhl. O dvě minuty později Přikrylův ostrý centr Takácse na malém vápně minul. Ve 24. minutě se po Ladrově přihrávce neprosadil Komlichenko. Ve 27. minutě Ladra zachytil teplickou rozehrávku, Fulnek přihrál Komlichenkovi a po jeho nezištném přistrčení Matějovského technické zakončení pozorný Grigar vyrazil.

Ve 35. minutě Matějovský vybojoval druhý boleslavský roh, který sám rozehrál, obranou sražený míč Ladra vrátil před branku, kde v tlačenici u levé tyče Křapka protlačil míč do teplické branky – 0:1.
Ve 39. minutě byli Boleslavští blízko navýšení vedení, ale Přikrylův centr Komlichenko nasměroval do levé tyče a Ladra dorážkou trefil také levou tyč Grigarovy branky. Ve 40. minutě utekl Vondrášek boleslavské obraně, ale Šeda včas vyběhl před šestnáctku a rodící se soupeřovu šanci zmařil rázným odkopem. V závěrečných pěti minutách první půle Boleslavští ubránili dva soupeřovy rohy.

Do druhého poločasu se povedl vstup Boleslavi. Ve 47. minutě stoper Hošek uvnitř teplické šestnáctky bránil Komlichenko ve hře tak nešikovně, že rozhodčí Zelinka bez váhání nařídil penaltu.

Ve 47. minutě Komlichenko pokutový kop proměnil přízemní ranou k levé tyči a svojí dvacátou ligovou trefou zvýšil boleslavské vedení na 0:2.

V tu chvíli se zdálo být dosažení tří bodů pro boleslavské mužstvo snadnou, ne-li dokonce povinnou záležitostí. Ovšem v 50. minutě rozhodčí Zelinka ukázal Šušnjarovi žlutou kartu, a protože už byla druhá po prvním napomínání ve 28. minutě utkání, tak následovala červená karta. Zbývajících čtyřicet minut Boleslavští dohrávali v deseti lidech, když na stoperský post po Šušnjarovi se zatáhl Takács.

V 52. minutě po Komlichenkově přihrávce Ladra z deseti metrů minul teplickou branku. Tepličtí se neúnavně, ale naštěstí nepřesně a zbrkle, tlačili k boleslavské brance, kterou moc netrefovali, a když už vystřelili mezi tři tyče, tak gólman Šeda jistě zasáhl. Střelecky se neprosadili Kuchta, Ljevakovič, Moulis a nepřesně hlavičkoval Shejbal. Boleslavská defenzíva dirigovaná zkušeným stoperem Hájkem a jištěná pozorným brankářem Šedou odrazila i šest teplických rohů. V 65. minutě Boleslavští ze soupeřova tlaku vyrazili do povedeného brejku, který po Komlichenkově přihrávce završil Matějovský lobem přes gólmana Grigara do břevna teplické branky.

V závěrečných minutách včetně tří nastavených si boleslavští fotbalisté zaslouženou výhru za tři body s přehledem pohlídali.

„Jsme hodně rádi za vítězství,“ řekl Jozef Weber za celou rozjásanou kabinu v útrobách teplického stadionu. „S výjimkou prvních pár minut, než jsme se rozehráli, až do vyloučení Šušnjara jsme předváděli velmi dobrý výkon. Vypadalo to, že máme utkání pod kontrolou, bohužel přišlo vyloučení, tak jsme se v deseti lidech stáhli do trochu jiného rozestavení a Teplice nás zatlačily, ale v defenzívě jsme pracovali dobře. Vyhráli jsme zaslouženě,“ dodal Jozef Weber, který podobně jako po domácí remíze s Plzní souhlasil s novináři, že Komlichenko s Matějovským jsou tahouny boleslavského týmu, ale jedním dechem hned zdůraznil, že je nechce moc vyzdvihovat, neboť je spokojený s celým mužstvem, jak všichni zodpovědně pracují. „Komlichenkovi nevyšla střelecky zimní příprava a jsem rád, že mu forma z podzimu vydržela do jara, ale zdůrazňuji, že splácí práci celého mužstva. Matějovský v současnosti podává vynikající výkony a naši ofenzivní hráči z toho těží,“ prohlásil Jozef Weber.

Teplický kouč Stanislav Hejkal se veřejně zlobil na celé své mužstvo a nejvíce na stopery: „Prohrané utkání se mi hodnotí těžce. Nezvládli jsme ho. Je pro mě zklamáním, že mužstvo nemělo drajv. Do utkání jsme šli s tím, že musíme uhlídat kanonýra Komlichenka a mozek boleslavského mužstva Matějovského, ale ani jedno se nám nepovedlo. Největší problém nám dělal Matějovský, který výborně četl hru a přesně rozehrával. Po úvodních minutách, kdy jsme byli aktivní, hráči zjistili, že Boleslav má sílu a měli z ní najednou přehnaný respekt. Zklamalo mě, že po vyloučení Šušnjara jsme se nedostávali do jasnějších šancí a nedokázali od stoperů přesněji zakládat útoky. Boleslav měla větší chuť a vůli zvítězit, proto zaslouženě vyhrála.“

FK Teplice – FK Mladá Boleslav 0:2 (0:1)

Góly: 35. Křapka, 47. Komlichenko (z pok.kopu). Rozhodčí: Zelinka – Hájek, Fišer.  ŽK: Kuchta, Moulis, Krob, Čmovš – Hájek, Šušnjar. ČK: Šušnjar (v 50. minutě) Diváků: 2 103.

FK Teplice: Grigar – Vondrášek, Hošek (54. Shejbal), Čmovš, Krob – Hora, Trubač, Ljevakovič, Kuchta, Moulis – Žitný (75. Bezdička).

Mladá Boleslav: Šeda – Křapka, Hájek, Šušnjar, Fulnek – Hubínek, Takács – Ladra (81. Ewerton), Matějovský (85. Tataev), Přikryl (90. Chaluš) – Komlichenko.

Jiří Koros, manažer, FK Mladá Boleslav,

www.fkmb.cz  

Napsat komentář