Promarněná šance Slavie: v Edenu 0:0

Ve vyřazovací části  Evropské ligy  sledovalo téměř vyprodané hlediště v pražském Edenu souboj vedoucího týmu české Fortuna ligy, Slavie s vedoucím  týmem belgické ligy, Genkem.  Vzruchu bylo dost, zejména před brankou hostí, ale gól nepadl ani jediný.

Slávisté nastoupili s výjimkou jediné změny (od začátku místo Olayinky hrál Stoch) ve stejném složení jako v lize proti Teplicím a  technicky zdatného soupeři předčili v důrazu, v osobních soubojích, kombinaci   a hlavně v častější střelbě. Celkem stříleli 18krát, po osmi střelách musel zasahovat  brankář Vukovič.  Belgičané stříleli na branku jen osmkrát, mezi  tyče čtyřikrát.  A na gólové šance to bylo 6:2  Z  šesti  gólových šancí,  jich měl Škoda na hrotu  pět! Jediným výsledkem byla nastřelená tyč v 17. minutě. Mohl rozhodnout zápas! Ani se nedivíme, že Škodu střídal van Buren. Měl přijít na hřiště dřív než 15  minut před koncem.

Ovšem vůbec největší gólovku měl čtvrthodiny před koncem utkání rychle proniknuvší De Norre, jehož střelu dokázal bezchybný Kolář vyrazit. A stejně jako  slávisté nastřelili hosté v prvním poločase tyč.

Čtvrteční zápas byl dalším důkazem, že v Evropské lize Slavie na domácím hřišti góly nedostává, až na malé výjimky, jich málo dává.  Sice trenér Trpišovský tvrdí, že šance před odvetou jsou 50:50, ale s tím by se dalo polemizovat.  Pokud Slavie nezlepší koncovku, bude to mít v odvetě proti Genku hodně těžké!

Trenér Jindřich Trpišovský po zápase:

SK Slavia Praha – KRC Genk 0:0

Rozhodčí: Treimanis- Golubevs,Malcevs (Lotyšsko).  ŽK: Ngadeu,Kúdela, Bořil – Heynen, Malinovskij, Samatta. Diváci: 18 125.

Slavia: Kolář –  Coufal, Kúdela, Ngadeu, Bořil – Souček – Zmrhal (61.Olayinka), Hušbauer (77. Král), Ševčík, Stoch – Škoda (76. van Buren). Trenér: Trpišovský.

Genk: Vukovič –  Maehle, Aidoo, Dewaest, De Norre –  Heinen, Malinovskij – Fiolič (56.Pozuelo) – Trossard (87. Piotrowski) Samatta,  Ndongala ( 69. Paintsil). Trenér: Clement.