V Edenu dva góly za dvě minuty: Slavia – Teplice 2:0!

Fotbalisté Slavie nemívají dobrý start do jarní části Fortuna: ligy. V sobotu však po dlouhém trápení dovedli zápas s Teplicemi do vítězného konce v závěru dvěma góly v rozpětí dvou  minut.

Pro hosty, většinou se bránící ofenzívě Slavie, byla osudná 82. minuta. To v pokutovém území Jeřábek fauloval Škodu. Po druhé žluté kartě  to byla červená pro stopera Jeřábka a konec nadějí Teplic na dobrý výsledek.  Souček v  následující  minutě chladnokrevně proměnil penaltu, brzy poté po rychlém průniku van Buren pečetil vítězství Slavie druhou brankou.

Slavia překvapivě nastoupila bez Stocha, ale se Ševčíkem a od začátku zápasu zatlačila hosty do defenzívy. Snaha rychle rozhodnout zápas k ničemu nevedla, když se přidala smůla po dvou střelách  do břevna, skončil první poločas  bez branek.

Po přestávce, když se stále nedařilo  překonat brankáře Grigara, poslal trenér Trpšovský na hřiště Stocha a následně Van Burena, což hru Slavii značně oživilo. Ovšem čáru pro rozpočet mohl udělat domácím  Hora z ojedinělého útoku Teplic. Jeho střela však skončila na tyči  a pak platilo, když nedáš, nemůžeš počítat s úspěchem.

Pro Slavii díky šťastnému závěru vše skončilo ziskem tří bodů, ale od vedoucího týmu se očekávalo mnohem víc. Především v přesnosti souhry a zakončení dobře rozjetých útočných akcí, což přispívalo k značné nervozitě. Směrodatnější pro posouzení  kvality týmu bude zápas v Plzni s Viktorkou v 21. kole, na kterou má nyní Slavia šestibodový náskok.

TK tr. Jindřich Trpišovský – tr. Stanislav Hejkal:

SK Slavia Praha – FK Teplice 2:0 (0:0)

Branky: 83. Souček z penalty, 84. van Buren. Rozhodčí: Pech – Nádvorník, Paták. ŽK: Bořil – Ljevakovič, Jeřábek. ČK: Jeřábek.  Diváci: 10 847.

Slavia: Kolář – Coufal, Kúdela, Ngadeu, Bořil – Souček –  Zmrhal ( 87. Král),  Hušbauer, Ševčík (71. van Buren), Olayinka (57. Stoch) – Škoda. Trenér: Trpišovský.

Teplice: Grigar – Vondráček, Jeřábek, Cmovš, Krob –  Ljevakovič, Kučera – Hora, Žitný (80. Hošek), Moulis (63.Hyčka) – Shejbal (72.Vošahlík). Trenér: Hejkal.

Čtsa, ph., foto: www.sportovnizurnal.cz

 

Napsat komentář