Úspěšnou přípravou chce Sparta zúročit!

Sedm zápasů v zimní přípravě  a sedm vítězství, a zejména na soustředění ve Španělsku se silnými soupeři, bylo důležitým odrazovým můstkem Sparty na jarní část ligy.

Proto trenér  Zdeněk Sčasný  očekává vzestup týmu a chce zapomenout na nevydařený  podzim. Mužstvo hraje nyní kolektivněji, hráče  vede k rychlejšímu pohybu a důrazu po celých 90 minut, což už bylo patrné v utkáních s Dynamem Kyjev a CSKA Sofia.

A  že odejde Stanciu se předpokládalo, tým se s tím vyrovnává. Stejně jako s otázkou, zda se do Sparty vrátí  Dočkal. S posilami je ve Spartě spokojenost,  stejně jako s talentovanými mladíky Plechatým, Drchalem a Hložkem.

Přínosem, po dlouhodobém zranění, je návrat V. Kadlece,  který zřejmě zatím nebude, podobně jako Vácha, nasazován do základní sestavy.  Že si brzy ligu opět zahraje je víc než pravděpodobné.  Třeba na 20 minut už v neděli v malém pražském derby na Letné proti Bohemians.

Kádr mužstva se víc zaplnil českými hráči, což jistě přivítají i fanoušci. Na příklad v posledním přípravném střetnutí  proti CSKA Sofia   jich v základní sestavě nastoupilo sedm. Je dost možné, že  k nedělnímu zápasu s Bohemians bude toto složení:  Nita – Zahustel, Plechatý, Štetina (Radakovič), Hanousek –  Karlsson, Frýdek, Kanga, Sáček (Plavšič), Chipciu – Tetteh ( Drchal, Pulkrab).

S kapitánskou páskou  nastoupí Martin Frýdek, který   bude jedním ze čtveřice tzv. kapitánské čtyřky. Vedle Frýdka byl na středeční tiskové konferenci představen další z této skupiny Nhamoinescu Costa.  Zdůrazňuje, že se značně zlepšila atmosféra v kabině, to velkou měrou pak přispívá k výkonům na hřišti.

Velkou změnou je, že Sparta má nového generálního partnera. Stala se jím sázková kancelář Tipsport, její logo budou mít hráči na dresech.

Marketingový ředitel Tipsportu Jan Čumpelík  připomněl, že Sparta i přes nezdary v posledních sezónách je klubem s ohromným potenciálem se skvělou mládežnickou akademií a proto se sázková kancelář rozhodla navázat spolupráci.

Mimochodem Tisport vypsal kursy  22:1, že Sparta obsadí v lize 2. místo a 1,9:1 na třetí místo. A  sázet se může i na Bořka Dočkala. Kurs, že  nastoupí za Spartu jako kapitán do konce tohoto roku,  je 2:1.

Výsledky přípravných zápasů:

Sparta porazila České Budějovice 3:1!

První zápas v roce 2019 má Sparta za sebou. V přípravě na jarní část sezony porazila na Strahově České Budějovice 3:1. Do akce se dostalo hned 21 sparťanských hráčů.

Góly: 18. Drchal, 33. Stanciu, 82. Patrák – 75. Mršić.

Sparta v prvním poločase: Heča – Alexandr, Štetina, Lischka, Ćivić – Pavlík, Vácha, Stanciu, Hašek, Plavšić – Drchal.

Sparta ve druhém poločase: Nita – Zahustel, Štetina, Costa, Hanousek – Patrák, Frýdek, Sáček, Kanga, Dudl – Hložek.

Michal Horňák zažil po přesunu od juniorky svůj první zápas v roli asistenta trenéra u A týmu hodnotil mezi novináři.

Martin Hašek se poprvé po svém návratu na Spartu představil fanouškům. V prvním poločase utkání proti Českým Budějovicům  odvedl povedený výkon a po utkání mluvil mimo jiné o svých šancí na prosazení se do základní sestavy.

Sparta vyhrála nad Energií Cottbus 2:0

Sparta po vítězství nad Českými Budějovicemi porazila Energii Cottbus. Nad týmem z třetí německé Bundesligy, zvítězila gólem Tetteha a Chipcia 2:0.

Sparta v prvním poločase: Nita – Zahustel, Radaković, Costa, Hanousek – Karlsson, Frýdek, Kanga, Stanciu, Plavšić – Tetteh.

Sparta ve druhém poločase: Heča – Zahustel (62. Wiesner), Radaković, Costa (85. Chervak), Hanousek (62. Ćivić) – Stanciu (74. Zuberu), Frýdek, Kanga (62. Vácha), Sáček, Chipciu – Hložek.

Sparta porazila na Strahově FK Loko Vltavín 5:0. Dvakrát se proti třetiligovému týmu trefil Drchal a první trefu za Spartu si připsal Chervak.

AC Sparta Praha – FK Loko Vltavín 5:0 (3:0)

Góly: 7. a 25. Drchal, 35. Ćivić, 79. Stanciu, 81. Chervak.

V prvním poločase: Bičík – Zahustel, Plechatý, Costa, Ćivić– Karlsson, Vácha, Kanga, Sáček, Chipciu – Drchal.

Ve druhém poločase: Bičík – Wiesner, Radaković, Chervak, Hanousek – Hložek, Frýdek, Hašek, Stanciu, Plavšić – Tetteh.

Sparta porazila Dynamo Kyjev 3:2!

Sparta má za sebou těžkou prověrku, kterou zvládla. V pátém přípravném utkání před jarní částí sezony vyzvala slavné Dynamo Kyjev a nad účastníkem play-off Evropské ligy vyhrála 3:2.

Dynamo Kyev – Sparta 2:3 (2:0) | Marbella

Góly: 17. Benjamin Tetteh, 45 + 1 Nico Stanciu, 80. Hložek – 48. Cygankov, 64. Alibekov.

Sestava Sparty: Nita – Zahustel, Plechatý, Costa, Hanousek – Karlsson (70. Kadlec), Frýdek (C), Stanciu (73. Hložek), Sáček (46. Hašek), Chipciu – Tetteh (61. Pulkrab).

Dvě hodiny po vítězství nad Dynamem Kyjev odehrála Sparta další přípravný zápas s týmem Peking Žen-che, který neměl již takovou herní kvalitu jako s ukrajinským celkem.

Peking Žen-che – Sparta 1:4 (0:1) | Marbella  

Góly: 18. Martin Hašek, 56. – 67. Drchal, 84. Sáček – 48. Makhete Diop.

Sestava Sparty: Heča – Wiesner, Radaković, Štetina (60. Červak), Ćivić – Hložek, Mareček, Vácha, Hašek (46. Sáček), Plavšić (83. Hanousek) – Pulkrab (31. Drchal).

Sparta zvítězila i ve čtvrtém utkání v rámci přípravy na únorovou Fortuna ligu, nad druhým týmem maďarské nejvyšší fotbalové soutěže a účastníkem Evropské ligy MOL Vidi FC zvítězila 3:1.

AC Sparta Praha – Mol Vidi FC 3:1 (2:0) Marbella

Góly: 7. Alex Chipciu, 39. Guélor Kanga, 83. Stanciu – 52. Szabolcs Hustzi pen.

V prvním poločase: Heča – Zahustel, Plechatý, Costa, Hanousek – Hložek, Frýdek, Hašek, Kanga, Chipciu – Tetteh (31. Drchal).

Ve druhém poločase: Heča – Wiesner, Radaković, Červak, Ćivić – Karlsson, Stanciu, Vácha, Sáček, Plavšić – Drchal (61. Pulkrab).

Úspěšnou přípravu zakončila Sparta vítězstvím nad druhým týmem bulharské ligy CSKA Sofia. V utkání bohatém na herní zvraty zvítězila 3:2, zároveň se podařilo sparťanům zakončit úspěšnou přípravu na jarní sezonu s bilancí 7 zápasů = 7 vítězství.

AC Sparta Praha – CSKA Sofia 3:2 (1:2) Marbella

Góly: 9. Drchal, 67. Kanga, 81. Chipcia – 20. Tiago Rodrigues, 41. Jorginho

Sestava Sparty: Nita – Zahustel, Plechatý, Štetina (46. Radaković), Hanousek – Karlsson (60. Kadlec), Frýdek (60. Hašek), Kanga (80. Hložek), Sáček, Chipciu – Drchal (46. Pulkrab).

ČTSA (ph), foto: www.sportovnizurnal.cz

 

Napsat komentář