Trojnásobný olympijský medailista Ondřej Synek: Jizerskou 50 si dám letos podruhé!

Páteční závod na 30 km volnou technikou je předkrmem hlavního dění na Jizerské 50, přesto zve na zvučná jména. Jedním z takových je Ondřej Synek, trojnásobný olympijský medailista a pětinásobný mistr světa, který se postaví na start Volkswagen Bedřichovské 30 podruhé. „Pro mě je závod především obrovská tradice a respekt,“ říká legenda českého veslování.

Do třicetikilometrového závodu vyrazí letos podruhé v životě. „Chtěl bych jezdit každoročně, ale k tomu mi musí sloužit zdraví. Loni to bohužel nevyšlo, měl jsem nemocné děti. Pokud ale vše klapne, letos si závod zajedu a za rok se rád vrátím znovu,“ má jasno Synek.

Na svou premiérovou účast vzpomíná rád, a to i přesto, že ho zradila máza. „Měl jsem špatně namazáno, do kopce to šlo jen silou a dolu to bylo velké trápení, ostatní mě zlehka předjížděli. Ale beru to sportovně.“

A proč vlastně volí volný styl bruslařskou technikou před klasickou? „Mám k tomu bližší vztah, víc mě to baví. Musím říct, že mě závodění chytlo, takže teď jen vydržet a vracet se na start pravidelně.“

Otázkou je, zda se letos chystá Ondřej Synek skutečně závodit nebo se jen sveze do cíle. „Nejsem typ, který když nebude na stupních vítězů, tak se sesype, na to mám jiný sport. Rozhodně ale nechci skončit poslední,“ uzavírá povídání Synek a těší se na start v pátek 8. února.

Budete u toho s ním? Pak se přihlaste do neděle 27. ledna, kdy končí registrace do všech závodů 52. ČEZ Jizerské 50 na webu jiz50.cz.

Čtsa, Richard Valoušek, Senior PR Manager

 

 

Napsat komentář