Prezident Dufek: Budujeme nové mužstvo!

Před čtvrtým přípravným zápasem letošní zimy předstoupil prezident FK Mladá Boleslav Josef Dufek před novináře na oficiální tiskové konferenci, aby informoval veřejnost s kádrovými změnami v prvoligovém mužstvu. Tiskovky se osobně zúčastnili také trenér Jozef Weber a hráči Dominik Mašek, Jakub Fulnek a David Pech.

„V klubu došlo a dochází k řadě změn,“ začal Josef Dufek a připomněl, že již v létě na post sportovního ředitele přišel Josef Jinoch, a ten ve spolupráci s vedením klubu a trenérem mužstva přivedl nové hráče. Po vyjmenování již známých hráčských odchodů a příchodů zdůraznil, že nejlepší střelec tuzemské ligy Nikolay Komlichenko na jaře určitě bude hrát za FK Mladá Boleslav.

Do Mladé Boleslavi přišli stoper Hájek z Plzně, stoper Tataev z Krasnodaru, obránce Hašek a brankář Stejskal z Hradce Králové, defenzivní hráč Ewerton ze Zlatých Moravců, obránce Tulio z Vlašimi, obránce Tvaroh z Ingolstadtu. Z hostování v Žilině se vrátili stoper Šušnjar a z Pardubic obránce Klíma. Z vlastního mladoboleslavského dorostu byl přeřazený sedmnáctiletý ofenzivní hráč Pech a tvoří spolu s dalším odchovancem mladoboleslavského dorostu Provazníkem nejmladší duo v prvoligové historii FK Mladá Boleslav. „Chceme ještě posílit na postech středového záložníka a útočníka, jména neřeknu, protože probíhající jednání ještě neskončila,“ doplnil trenér Jozef Weber.

Z Mladé Boleslavi odešli stoper Hůlka do Bohemians, záložník Kateřiňák do Hradce Králové, ofenzivní hráč Diviš do Slovácka a na odchodu jsou brankář Kamenár, obránce Pauschek, záložníci Valenta a Konaté. „Prioritou našeho klubu je dávat šance talentovaným odchovancům. Neradi jsme se loučili s Hůlkou, ale Bohemians měli o jeho služby opravdu velký zájem, podobně jako o Kateřiňáka usiloval Hradec Králové. Jejich transfery z Mladé Boleslavi byly správná rozhodnutí pro všechny zúčastněné,“ upřesnil Josef Dufek.

„Budujeme nové perspektivní mužstvo. Měli jsme zkušené a starší hráče, ale nepředváděli výkony a výsledky odpovídající podmínkám, jaké měli. Potěšilo mě, že aktuálně noví hráči do Boleslavi chtěli jít a nevymýšleli si mimořádně zvláštní podmínky, musím proto poděkovat nejenom hráčům, ale i jejich manažerům a našemu sportovnímu řediteli Jinochovi za všechna provedená zimní angažmá,“ prohlásil Josef Dufek, který očekává, že ligové jaro v nové programové podobě bude mimořádně náročné a dramatické. „Boleslavským prvotním cílem je umístění do desátého místa, to znamená vyhnout se problémům se záchranou. Po aktuální stabilizaci týmu budeme rádi, když se příští rok vrátíme do nejlepší tuzemské šestky.“

Z čerstvých hráčů FK Mladá Boleslav ve středu mezi novináře přišli Dominik Mašek, Jakub Fulnek a David Pech. „Jsem velmi spokojený v tréninkovém procesu i v kabině, baví mě to tady, je tu super parta mladých hráčů, věřím, že budu pro Boleslav posilou a bude se nám dařit. S Bohemians jsem se nedomluvil na prodloužení smlouvy a nabídka Boleslavi se mi líbila. Moc se na toto angažmá těším,“ řekl Dominik Mašek. „Všichni fotbalisté chtějí hrát první ligu, je to pro každého nejvyšší meta, proto jsem moc rád, že můžu být v Mladé Boleslavi. Nejen vedení klubu, ale i sami hráči musíme být na sebe nároční a potom budeme úspěšní,“ prohlásil Jakub Fulnek. „Jsem rád, že můžu trénovat a hrát s prvoligovými hráči, je to velká příležitost sbírat zkušenosti od takových hráčů, jako je například Marek Matějovský. Budu makat, abych se dostal do základní sestavy,“ uvedl benjamínek současného prvoligového mužstva FK Mladá Boleslav David Pech, jenž teprve za měsíc oslaví sedmnáctiny. Přiznal, že počáteční nervozity z prvoligové kabiny jej zbavili noví spoluhráči, kteří se k němu chovají vstřícně jako rovní k rovnému. Kouč Weber vyhlásil, že s talentovaným Pechem má on i klub dlouhodobé plány.

Čtsa, Zdroj, foto: www.fkmb.cz

Jiří Koros
manažer komunikace, FK Mladá Boleslav a.s.

 

Napsat komentář