Vyjádření Jaroslava Drobného a Viktora Koláře!

Vyjádření Jaroslava Drobného a Viktora Koláře k přestupu zkušeného brankáře z Werderu Brémy do Fortuny Düsseldorf. Smlouva je podepsána do konce této sezony, Jaroslav Drobný stál v brance Düsseldorfu již dnes během vítězného utkání o 3. místo proti Herthe Berlín (3:1) v rámci turnaje Telekom Cup.

VIKTOR KOLÁŘ

Jarda Drobný se bez nadsázky zařadil již během aktivní kariéry mezi brankářské legendy bundesligy. Upřímně – asi nikdo nepředpokládal, že před něj ještě bude postavena podobně zajímavá a náročná sportovní výzva. Ve Werderu plnil důležitou funkci v kabině, působil navíc jako mentor mladších gólmanů v čele s Jirkou Pavlenkou. Zároveň se však udržoval v nejvyšší fotbalové formě a byl kdykoliv připraven naskočit. Jeho profesionalita a oddanost fotbalu jsou příkladné. A to ví také trenér Funkel, který již měl tu čest Jaroslava vést v Berlíně. Bylo pro nás ctí, že jsme u tohoto přestupu mohli být.

JAROSLAV DROBNÝ

O PŘESTUPU

Urodilo se to poměrně rychle, ale měl jsem jasno. Znám trenéra, se kterým jsme spolu působili už v Herthe. Vím, proč přicházím a jakou roli bych měl plnit. A ta mě láká. Werderu jsem vděčný jednak za čas v klubu strávený a jednak za to, že mi tento přesun umožnili.

O AMBICÍCH A POZICI

Düsseldorf potřeboval okamžitě vyztužit brankářskou pozici. Mám něco odchytáno, kolena se mi nerozklepou. Nebavili jsme se o pozici gólmana jedna nebo dvě. Takto spolupráce nastavena není. Přicházím s tím, že mohu okamžitě v případě potřeby naskočit. A zároveň pomoci týmu jakkoliv to jen bude v mých silách.

O PŘIPRAVENOSTI

Vždycky jsem tréninku dával maximum. Vím, jak mé tělo funguje a s přibývajícím věkem ho neošidím. Ve Werderu jsem trénoval se špičkovým týmem ve špičkových podmínkách. Pokud bych se necítil na sto procent, podobnou anabázi bych nikdy neabsolvoval.

NEJSTARŠÍ PŘESTUP V BUNDESLIZE?

Jakékoliv statistiky či podobné zajímavosti šly vždy mimo mě. Nepočítám si zápasy odchytané v bundeslize ani počet nul. Vždy jsem šel pouze do zapasu s tím, ze chci vyhrát a pomoct svému týmu. A těší mě, ze celkový dojem z mě kariéry je asi pozitivní. Jinak bych podobnou nabídku nedostal.

VÝHLED PO SEZONĚ

Teď se soustředím pouze na tento rok. Člověk míní a fotbal mění. Kdo by ještě pár dní zpátky byť jen přemýšlel o tom, že bych ještě měnil adresu. A je to tady. Uvědomuji si, ze čas ubíhá. Na druhou stranu – nemám proč se k tomu upínat. Nakonec nikdy nerozhoduje datum narození, ale to, co umíte, jak jste vnitřně nastaven.

Pavel Pillár, Ředitel  komunikace,

www.sport-invest.cz

 

 

Napsat komentář