Podnikneme určité kroky, abychom se vrátili na vrchol ligy!

Zdeněk Ščasný po odvolání z funkce sportovního ředitele, pokračuje dál ve Spartě jako hlavní trenér A týmu, takže ho čeká velice důležitá šestitýdenní zimní příprava, během které chce změnit herní projev mužstva. V rozhovoru pro web Sparta TV zhodnotil uplynulý průběh ligové sezony a zároveň informoval o cílech do jarní části.

„Chceme udělat kroky, abychom konsolidovali mužstvo a chtěli mu vrátit lepší tvář a zároveň se vrátit do pohárové Evropy. Všechny bývalé problémy jsme si analyzovali a pojmenovali, takže zimní příprava nám musí stačit, abychom to úspěšně napravili. Uděláme pro to všechno,“ řekl trenér Zdeněk Ščasný na začátku přípravy.

Sparta posiluje realizační tým, v roli asistentů se objeví Michal Horňák a Petr Janoušek, kteří úspěšně působili jako trenéři sparťanské juniorky resp. výběru do 19 let. „Už během podzimu jsme věděli, že to bude potřeba. Chceme se, zejména víc zaměřit na trénink detailů a na skupinové tréninky, proto jsme rozhodli rozšířit realizační tým o nové dva členy. Věřím, že to je správný krok,“ dodal Zdeněk Ščasný.

Sparťanskému A týmu se po letním příchodu Zdeňka Ščasného dost dařilo a první porážku zaznamenal v 10. kole na půdě obhájce mistrovského titulu. „Když jsme prohráli v Plzni a pak v Olomouci, dostalo mužstvo velkou facku. Tam nastal hlavní herní zlom a ztráta sebedůvěry. To byl první nepříjemný a důležitý moment, pak následovaly nevyrovnané výkony. Ale nejhorší bylo, že jsme v posledních čtyřech kolech, ztratili deset bodů. Náš problém se po neúspěchu prohloubil, zároveň jsme ztratili druhou a třetí příčku v tabulce, navíc hra neodpovídala tomu, co jsme chtěli v průběhu první části ligy. Závěr podzimní části, výrazně ovlivnil naše neúspěšné výsledky, bylo to nejhorší, co nás mohlo potkat,“ zhodnotil trenér Sparty průběh první části nové sezony.

„Naše situace nebyla snadná. Dělali jsme všechno pro to, aby se to hodně změnilo. Snažili jsme se s mužstvem neustále co nejlépe pracovat, ale závěr podzimu jsme přesto nezvládli. Na druhou stranu se nám ukázalo, co je potřeba rychle zlepšit, kteří hráči u nás již nemohou pokračovat. Díky důsledné analýze podzimu, můžeme udělat úspěšné kroky k tomu, abychom se vrátili tam, kde bychom měli být, po skončení ročníku 2018 – 2019,“ řekl trenér Zdeněk Ščasný na začátku šestitýdenní závěrečné přípravy.

Čtsa, zdroj: www.sparta.cz

Foto: www.sportovnizurnal.cz

 

Napsat komentář