Vánoce v DD v Počernicích: Marek Suchý předal dětem reprezentační kalendáře!

Reprezentační obránce Marek Suchý se dětem v Dětském domově v Dolních Počernicích postaral o předčasné Vánoce. Zadák Basileje jim pod nazdobený stromeček přinesl nástěnné kalendáře, na jejichž výrobě se děti samy aktivně podílely.

Dvanáct z nich se totiž na podzim stalo dočasnými modely a společně s vybranými českými hráči zapózovalo před objektivem fotografa Ondřeje Pýchy, který třetím rokem po sobě reprezentační kalendář vytváří.

A Marek Suchý společné dílo přímo do Dolních Počernic osobně přivezl. Pak dětem dlouho rozdával podpisy a zapózoval na mnoha selfie fotografiích.

„Rád jsem sem přijel, je moc fajn udělat dětem před Vánocemi radost. S některými z nich jsem se setkal i při samotném focení, tak bylo příjemné se s nimi zase po čase setkat a povykládat,“ líčil Suchý, který se úspěšně zotavuje z nedávné operace Achillovy šlachy.

Fotbalová asociace v rámci sociálních projektů dlouhodobě podporuje turnaj Dětský domov Cup, stejně jako počernický domov. Příprava kalendáře je navazujícím prvkem v zažité spolupráci.

„Snažíme se, aby děti pravidelně sportovaly, ale nafotit kalendář s našimi reprezentanty a přímo se s nimi potkat pro ně byla další velký událost. Kromě toho pak přímo navštívily i utkání Ligy národů proti Slovensku,“ uvedla Michaela Veselá, manažerka sociálních projektů FAČR.

„Když vedle sebe vidíte takové fotbalisty, máte hned motivaci se někam dostat. Bylo to skvělé,“ přidal se Marian Demeter, který se při focení kalendáře postavil po bok záložníka Jakuba Jankta a postarali se tak o motiv na měsíc srpen.

Ředitel DD v Dolních Počernicích Martin Lněnička byl také z focení kalendáře a návštěvy Marka Suchého nadšený. „Děti projevily už o spolupráci na kalendáři velký zájem, když měly fotbalisty takhle blízko, znamenalo to pro ně velký zážitek. Také se hned začaly více zajímat o fotbal jako takový. Přítomnost Marka Suchého u nás v domově byla také skvělá. Snad bude v reprezentaci dlouho a potáhne nás v nové kvalifikaci,“ dodal Lněnička.

Na odkaze ZDE najdete video a fotografie ze slavnostního předání (FAČR/Štěpán Černý), na odkaze ZDE (Ondřej Pýcha) pak fotografie z jednotlivých stránek kalendáře.

Pavel Pillár

Tiskový mluvčí reprezentace ČR

 

Napsat komentář