Stanislav Řezáč si věří na Kaiser Maxmilian Lauf!

Stanislav Řezáč vyráží v lednu na start prvního vytrvalostního závodu, který je součástí prestižního vytrvaleckého seriálu Visma Ski Classics v rakouském Seefeldu. V barvách Slavia pojišťovna Sport Teamu s ním nastoupí také Klára Moravcová, talentovaný Martin Švarc a Jakub Gräf.

Po prologu v italském Livignu a krátké vánoční přestávce se členové týmu postaví opět na start Visma Ski Classics v polovině ledna 2019. Náročná, 60 km dlouhá trať v rakouském Seefeldu prověří morální i fyzickou formu každého z účastníků závodu s názvem Běh císaře Maxmiliána (Kaiser Maximilian Lauf). „Bude to první opravdový vytrvalostní závod letošní série, pořádná dávka kilometrů klasickým stylem. Těším se na to, poběží se na trati, která bude dějištěm mistrovství světa na přelomu února a března, takže to pro leckoho bude i takový průzkum bojem,“ dodává Řezáč.

Seriál Visma Ski Classics je tvořen patrně nejslavnějšími závody v běhu na lyžích klasickou technikou a poprvé se jej světová vytrvalecká špička účastnila v lednu 2011, v letošním ročníku sezony 2018/2019 tvoří celou tour 12 podniků. Kromě legendárního švédského Vasova běhu s tratí dlouhou 90 km a deseti dalších běžkařských svátcích v nejrůznějších zemích Evropy bude možné podpořit Slavia pojišťovna Sport Team i u nás – jedním z pravidelných podniků seriálu je totiž světově uznávaná a proslulá Jizerská padesátka.

Stanislav Řezáč zaznamenal hned v prvních ročnících Ski Classics pronikavé úspěchy – v roce 2011 získal zlato v individuální soutěži mužů a po další dva roky byl vždy mezi první trojicí celkového hodnocení poháru jednotlivců. „Na lyžích závodím už od konce minulého století. Několikrát jsem vyhrál Jizerskou padesátku, nedávno o mně psali ve Švédsku – jejich unikátní Vasaloppet (pozn.: Vasův běh) jsem běžel už dvacetkrát. Je fajn, že jsme se v týmu potkali i s Klárou a Martinem. Stejně jako já i oni ty dlouhé laufy milujou a umí. Já pochopitelně spoléhám víc na letité zkušenosti, oni dva reprezentují mládí, dravost a v Klářině případě i půvab,“ říká Řezáč.

„Kaiser Maxmilian Lauf je mladý závod, přesto přitahuje velkou pozornost fanoušků bílé stopy. Již tradiční podniky, typicky Vasův běh ve Švédsku, vítají na startu tisíce a tisíce účastníků, podobně jako naše Jizerská padesátka. Tyto události jsou oslavou sportu jako takového. Aktivity, která je dostupná nejširším vrstvám obyvatelstva. To je právě to, co nás jako Slavia pojišťovnu fascinuje, zajímá a k čemu máme v úmyslu přispívat – na jedné straně chceme podpořit naši světově uznávanou sportovní elitu, zároveň se však hodláme věnovat podpoře a rozvoji sportovního přístupu k životu ve společnosti obecně,“ říká Pavel Sehnal, majitel Slavia pojišťovny, iniciátor týmu a rovněž aktivní účastník Visma Ski Classics.

Visma Ski Classics – kalendář nadcházejících závodů

Kaiser Maxmilian Lauf  12.1.2019         60 km   klasickou technikou      Seefeld, Rakousko

La Diagonela                19.1.2019         65 km klasickou technikou       Zuoz, Švýcarsko

Marcialonga                 27.1.2019         70 km klasickou technikou       Trentino, Itálie

Toblach-Cortina           2.2.2019           42 km klasickou technikou       Toblach-Cortina, Itálie

Jizerská 50                  10.2.2019         50 km klasickou technikou       Bedřichov, Česká republika

Vasaloppet                   3.3.2019           90 km klasickou technikou       Sälen-Mora, Švédsko

Engadin Skimaraton     10.3.2019         42 km volnou technikou        Maloja-S-Chanf, Švýcarsko

Birkebeinerrennet         16.3.2019         54 km klasickou technikou    Rena-Lillehammer, Norsko

Reistadlopet                 6.4.2019           50 km klasickou technikou       Setermoen-Bardufoss, Norsko

Ylläs-Levi                     13.4.2019         70 km klasickou technikou       Ylläs-Levi, Finsko

Další informace o sportovních a společenských aktivitách Slavia pojišťovna Sport Teamu naleznete na   www.slaviapojistovnasportteam.cz

Jakub Koutek, Jiří Kolář,

Napsat komentář