Halové gala v Ostravě ozdobí Staněk a spol.

Mítink evropského okruhu, který v úterý 12. února 2019 hostí ostravská atletická hala, čeká opět výtečné klání v koulařském sektoru. S Tomášem Staňkem změří při Czech Indoor Gala síly Konrad Bukowiecki a další borci s osobními rekordy přes 21 metrů. Tváří mítinku je mílař Holuša, vstupenky jsou již v prodeji.

Jeden z vrcholů domácí halové sezóny pár dní před MČR (rovněž v Ostravě, 16.–17. 2.,), měření sil tuzemské špičky se zahraničními hvězdami, ideální příležitost plnit výkonnostní kritéria na HME do Glasgow (1.–3. 3.), stále ještě novotou zářící ostravská atletická hala. Takové jsou parametry dalšího ročníku prestižního Czech Indoor Gala. Po tváři mítinku Jakubu Holušovi je další ohlášenou českou hvězdou Tomáš Staněk.

„Jsme zrovna na soustředění,“ vzkazuje svěřenec Jana Tylčeho z Ostravy, „halu poznáváme víc a na meeting se těším moc. Trošku mě mrzí, že kvůli dispozicím haly je zrovna koule trochu dál od diváků, ale doufám, že se pořadatelům podaří k této jistě kvalitní soutěži přitáhnout takovou kulisu, která posune dál určitě nejen můj výkon,“ říká Staněk. „Loni jsem si tu hodil osobní rekord hned v prvním závodě (21.61, který záhy zlepšil v Düsseldorfu na platný národní rekord 22.17) a dělám vše pro to, abych se k němu přiblížil,“ dodává s tím, že veškerá příprava pochopitelně směřuje na nejdůležitější závod halové sezóny na HME v Glasgow.

V Ostravě se střetne s Konradem Bukowieckým, s nímž má bohatou historii vzájemných soubojů, utkali se na všech vrcholných soutěžích v posledních dvou letech. Na evropských šampionátech se dařilo více Polákovi, na předešlém HME v Bělehradě zvítězil právě před Staňkem, letos venku v Berlíně byl jedním z trojice, která českého siláka odsoudila ke čtvrtému místu. Tomášovi se zase dařilo více na mistrovstvích světa, obzvláště radostný pak byl bronzový Birmingham letos v březnu.

Vedle favorizovaného dua Evropanů Staňka s Bukowieckým přijedou do Ostravy dva silní Afričané, Franck Elemba z Konga (to, jehož hlavním městem je Brazzaville), který má doma zlato kontinentálních her 2015 a skončil čtvrtý na OH v Riu, dále Orazio Cremona z Jižní Afriky, což je zase africký šampion z roku 2014 a sedmý z MS v Londýně. Oba už ve své kariéře dokázali překonat 21 metrů (pod otevřeným nebem) – a přesně na tuto hranici se letos zlepšil Lucemburčan Bob Bertemes, který byl za tenhle výkon šestý na ME v Berlíně.

Další sousedé ze severu

Blízkost polských hranic skýtá příhodnou příležitost pro start našich severních sousedů. Vedle Bukowieckého se tak představí kupříkladu sprinterka Ewa Swobodová, bronzová z halového mistrovství Evropy v Bělehradě na 60 metrů, nebo mílařka Sofia Ennaouiová. Rodačka z Maroka, žijící ale od útlého věku v Polsku, byla rovněž třetí na minulém HME. K tomu uspěla i nejaktuálněji pod otevřeným nebem v Berlíně, kde vybojovala na své hlavní distanci 1500 metrech stříbro a v Ostravě jsme ji mohli vidět i při zářijovém Kontinentálním poháru. Na aktuální sezónu se zoceluje službou v armádě, konkrétně službou u letectva.

Tři hodiny špičkové atletiky za 250

Dvouhodinový hlavní program Czech Indoor Gala (mítink pod hlavičkou European Athletics Indoor Permit) startuje 12. února 2019 slavnostním zahájením krátce před pátou hodinou odpolední, národní předprogram poběží už hodinu předtím (od 15:45). Celý časový pořad najdete zde.

Vstupenky mají jednotnou cenu 250 Kč a jsou k dispozici v síti Ticket Art (vstupenky.ticket-art.cz) nebo přímo pod tímto odkazem.

www.czechindoorgala.cz

Michal Procházka, Oddělení komunikace ČAS,

 

Napsat komentář