Charouz Racing System představil plány na rok 2019!

Nechyběl u toho ani Ralf Schumacher!

 Charouz Racing System letos vstoupil jako historicky první česká stáj ve spolupráci s Ferrari Academy do seriálu formule 2 a rozhodně se neztratil. Ve spojení s US Racing Ralfa Schumachera a Gerharda Ungara z toho pak byl pro tým Antonína Charouze titul v německé formuli 4. Žádné z těchto velkých jmen světového motorsportu nechybělo v Praga Areně, kde se hodnotila sezóna 2018, ale hlavně bylo oficiálně představeno spojení se Sauber F1 pro příští rok.

Když se krátce ohlédneme za tím, co se v posledních měsících dělo, pro českého fanouška motoristického sportu to byly celkem dobré časy. Vůbec poprvé v historii česká stáj sbírala vavříny ve formuli 2, vyzdvihnout je nutné zejména slavný double v Monacu či triumf v závěrečném podniku v Abu Dhabí. Charouz Racing System tak skvěle navázal na úspěchy z roku 2017, kdy Pietro Fittipaldi zvítězil v seriálu Formula V8 3.5 a česká stáj vyhrála šampionát mezi týmy. Dalším milníkem roku 2018 bylo spojení s US Racing, jemuž šéfují Ralf Schumacher a Gerhard Ungar.

Tato spolupráce byla maximálně úspěšná – Lirim Zendeli se stal šampionem německé formule 4, US Racing – CHRS se stal nejlepším týmem a David Schumacher nejlepším nováčkem.

„Když jsem s tím za Ralfem přišel, nejprve to odmítl. Pak se mu to ale rozleželo v hlavě a dohodli jsme se. Byla to dobrá volba,“ pochvaloval si majitel české stáje Antonín Charouz.

Stejně to viděl i Ralf Schumacher. „Máme za sebou velmi úspěšnou sezónu. Dosáhli jsme prakticky všeho, co bylo možné. Laťku máme nastavenu hodně vysoko.“

V roce 2019 bude samozřejmě tato spolupráce pokračovat, Charouzovi se však podařilo realizovat ještě ambicióznější plány.

Kromě formule 2 a formule 4 získala česká stáj licenci i pro nový šampionát formule 3.

Čtsa, Martin Chalupa,

Foto: Herminapress a Jaroslav Hauer

 

Napsat komentář