Také v Moskvě český tým poslední!

Ani ve druhém turnaji  evropské  hokejové Tour jsme se nedočkali od našeho reprezentačního týmu dobrého výsledku. Stejně jako  v Helsinkách i v Moskvě propadl a skončil se dvěma body poslední.

Tým pod vedením nového trenéra Říhy střídal v  moskevském turnaji Channel One  Cupu  dobré momenty s vyloženě špatnými. Propadákem byl  zápas s ruským týmem, v němž naše mužstvo utrpělo vůbec nejtěžší prohru od dob samostatného českého státu.

Výsledek 2:7 se zrodil zejména  nedisciplinovaností  našich hráčů. Četná vyloučení  vedla k přesilovým hrám soupeře, z nichž vytěžil tři góly.  V  tomto zápase se těžko dalo někoho pochválit, snad jedině Kubalíka, střelce obou gólů.

Po debaklu s Rusy jsme čekali, že v posledním utkání si proti Švédům napraví  český tým reputaci. Nestalo se tak. Sice do poloviny střetnutí vedl 2:0, ale pak chybami, které začaly už ztrátou kotouče v obranném pásmu soupeře, náskok v druhé třetině ztratil.  Nakonec dvě minuty před koncem třetí třetiny, kdy jsme ještě věřili v prodloužení, inkasoval třetí gól a tak neslavně skončil.

Turnaj přesvědčivě, s náskokem čtyř bodů před Finy, vyhrálo Rusko, které také vede se 14 body  celkové pořadí soutěže. Po dvou turnajích mají naši hokejisté na posledním místě pouze 5 bodů.

Výsledky zápasů:

čtvrtek 13. prosince 2018
Švédsko – Rusko 2:3 sn.
Finsko – Česko 3:4 sn.
Branky ČR: 43. Bulíř, 43. Lenc (Zámorský, Jordán), 52. Kundrátek (Sekáč, O. Roman), rozh. náj. D. Kubalík.